Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/includes/application.php on line 536

Belçikalı Şarkıcılar, Eurovision'a Olan İlgilerini Gösterdi

Rate this item
(0 votes)

Belçika, 2000’li yıllarda Eurovision’da çok ön planda olmayan bir ülkeyken, son 3 yılda büyük gelişim göstererek istikrarlı bir şekilde ilk 10’da yer almaya başladı. Loic Nottet, Laura Tesoro ve Blanche bu onuru ülkelerine getiren sanatçılar. Bu gelişmelerin ardından, bazı Belçikalı sanatçılar Eurovision’da ülkelerini temsil etmek için olan ilgilerini belirttiler.

Bunlardan biri Belçikalı şarkıcı Natalia, Eurovision fanları tarafından tanınan yüzlerden biri. Hatırlayacağınız üzere Natalia, 2004 yılında İstanbul’da düzenlenen Eurovision’da ülkesini temsil edebilmek için Belçika Ulusal Finalinde yarışmış, 2.olarak bu hakkı elde edememişti. Ünlü şarkıcı verdiği bir röportajda eğer ulusal kanal VTR’nin kendisinden yarışması için bir talebi olursa ve elinde beğendiği bir şarkısı bulunuyorsa, Eurovision’a katılabileceğini söyledi.

Ayrıca, Belçika’yı 2006’da Atina’da yapılan Eurovision’da temsil eden Kate Ryan, iyi bir şarkısı olması durumunda yarışmaya dönebileceğini belirtti. İlk denemesinde şarkısı “Je T’adore” ile yarışan Ryan, yarı finalde 12.olmuş ve büyük finalde yarışma hakkını elde edememişti.

Ulusal kanal VTR, önümüzdeki yıl Eurovision temsilcisini seçim görevinden sorumlu olacak. Ülkelerini temsil edecek sanatçı ve şarkısını kendilerinin seçeceğini açıklayan kanal, bunun için bir ulusal final düzenlemeyecek.

Bildiğiniz gibi, bu yıl Kiev’de Belçika’yı 17 yaşındaki genç şarkıcı Blanche “City Lights” adlı şarkısıyla temsil etmiş, destekleyenlerini hayal kırıklığına uğratmamış ve büyük bir başarı göstererek 4.olmuştu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de Belçika aldığı istikrarlı sonuçlara devam edebilecek mi?

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Log in or create an account