Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Pazartesi, 15 May 2017

Lizbon Ev Sahibi Şehir Olarak Açıklandı

Portekiz cumartesi günkü büyük finalde 53 yıllık hasrete son vermiş, Salvador Sobral ve şarkısı "Amar Pelos Dois" ile 758 puanla rekor kırarak birinciliğe ulaşmıştı. Beklenildiği üzere, bugün Portekiz kanalı RTP, başkent Lizbon'u ev sahibi şehir olarak duyurdu. 

Daha arena ile ilgili bir şey söylenmese de herkesin ortak düşüncesi MEO Arena'nın en büyük aday olduğu yönünde. Zaman ilerledikçe daha çok gelişmeleri sizlere aktaracağız. Takipte kalın.

meo arena

Eurovision'un bir numarası; TRT Genel Müdürü Eren ile aynı ekipte

TRT Genel Müdürü olarak bugün göreve gelen Sn. "İbrahim Eren" ile Eurovision Şarkı Yarışması'nı düzenlenleyen kuruluş "Avrupa Yayın Birliği" (EBU) 'nin Başkanı Sn. "Ingrid Deltenre"nin yıllardır aynı ekipte olduğunu görüyoruz.

 

ABD dışında yayınlanan televizyon yapımlarının en iyilerinin seçildiği "Uluslararası Emmy Ödülleri"nin Direktörleri olarak kadroda yer alan Sn. Deltenre ve Sn. Eren, 60 ülkeden 500 yapımcının üye olduğu "iEmmys" (The International Academy of Television Arts & Sciences) kuruluşu adına tüm dünyadaki en iyi TV - İnternet Televizyonu projelerini ve figürlerini ödüllendiriyor.

 

 

EBU başkanı Sn. Ingrid Deltenre kısa süre önce 2017 Yaz aylarında "EBU"daki yoğunluğu sebebiyle iEmmys direktörlüğünden ayrılacağını açıklamıştı.   

  • Kategori Blog

Lisbon Will Be The Host City in 2018

Portugal won their first victory at Eurovision since 1964 with Salvador Sobral and his song "Amar Pelos Dois". After a record-breaking result, all eyes turned to Portugal for host city announcement. Today, Portuguese channel RTP confirmed that capital Lisbon will be hosting Eurovision 2018 next year. 

Arena for contest is not confirmed yet but everyone thinks that MEO Arena is a potential venue for Eurovision. Time will show us everything.

meo arena

TRT'de İbrahim Eren dönemi

TRT Genel Müdürlüğü’nden istifa eden Şenol Göka’nın ardından, TRT Genel Müdürlüğü görevine getirilecek isim belli oldu. TRT Kanunu gereği, Göka’nın yerine atama yapılıncaya kadar en kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu vekalet ediyordu TRT’nin tüm radyo, TV kanallarının ve diğer mecralarının başına Genel Müdür olarak İbrahim Eren atandı. 

EurovisionDream INFE Turkey ailesi olarak; Sayın Eren'e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

İBRAHİM EREN:

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan İbrahim Eren, teknoloji ve medya alanında farklı şirket ve kurumlarda üst düzey görevlerde bulunmuştur.

 

Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, Türkiye’nin önde gelen kanallarından ATV ‘ de 3 yıl boyunca genel müdür yardımcılığı yapmıştır. 2013 yılından beri Türkiye Radyo -Televizyon (TRT) kurumunda genel müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.

 

TRT'de, TRT 1 ve TRT World’ ün de içinde olduğu 11 kanaldan sorumlu olan İbrahim Eren, Türk Telekom AŞ.'de yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra TİAK yönetim kurulu başkanlığı ve International Emmy direktörlüğü görevlerini yürütmektedir.
İbrahim Eren evli ve 3 çocuk babasıdır.

  • Kategori Blog

TRT'den EurovisionDream'e teşekkür

Eurovision Şarkı Yarışması'nın Türkiye'deki yayıncı ve yapımcı kuruluşu olan "TRT"nin çeşitli kademelerde görev yapan değerli yetkilileri; EurovisionDream - INFE Turkey ekibi ile görüştü.

 

İletilen mesajda; "Eurovision 2017'nin yapıldığı Kiev'de EurovisionDream ekibinin gösterdiği faaliyet, gayret ve çalışmalar tarafımızdan dikkatle takip edilmiştir. Kievde bulunan ekibinize ve katkı sunan herkese Teşekkürlerimizi iletiyoruz" cümleleri geçti. 

 

Türkiye'nin Portekiz'de mutlaka yer alacağını umuyor ve kurumumuza "EurovisionDream - INFE Turkey" olarak saygılarımızı sunuyoruz.

  • Kategori Blog
Bu RSS beslemesine abone ol