Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Çarşamba, 17 May 2017

İtalya, Eurovision ve Sanremo İçin Daha Fazlasını Yapmak İstiyor

İtalya, 2018’de Portekiz’de yapılacak Eurovision’a katılacak. Bunu RAI başkanı Andrea Fabiano’nun konuşmalarından anlayabiliyoruz.

İtalya’yı Eurovision’u düzenlerken görmek istediğini belirten Fabiano, amacının sadece Eurovision’u kazanmak ve düzenlemek olmadığını, aynı zamanda ulusal final ve festival olan Sanremo’nun teknolojik düzeyini artırmak ve Eurovision’a daha benzer hale getirmek olduğunu vurguladı.

Tabiki bu sene izleyicilerin Eurovision’a ilgisi, Francesco Gabbani’nin favori durumunda olması, aldığı saygı duyulur ve başarılı 6.lık, Fabiano’yu daha iyisini yapmaya teşvik ediyor.

Bu yıl 3 milyondan fazla İtalyan Eurovision’u izledi. Bu da bize, İtalya’da yarışmaya olan ilginin yıldan yıla arttığını gösteriyor.

İtalya yarışmaya 1997 yılından sonra verdiği 14 yıllık aranın ardından 2011 yılında geri dönmüştü. Kendilerini istikrarlı bir şekilde ilk 10’da bulan İtalya, başarılı sonuçlarına devam etmek istiyor. Geri dönüşlerinden beri en iyi dereceleri: Raphael Gualazzi ile 2.lik (2011), Il Volo ile 3.lük –halk oylamasını İsveç ve Rusya’nın önünde açık ara kazanmışlardı–, Francesco Gabbani ile 6.lık (2017) ve Marco Mengoni ile 7.lik (2013)

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce İtalya önümüzdeki senelerde kazanırken görebilecek miyiz? Bu istikrarlı sonuçları devam edecek mi?

Italy Wants to Do More For Eurovision and Sanremo

Italy will participate to Eurovision 2018 which is going to take place in Lisbon,Portugal. We can understand this from the speech of Head of Italian channel RAI, Andrea Fabiano.

He reported that he wants to see Italy organizing Eurovision in the future. He also added, his aim is not only for winning and organizing Eurovision, but also increase the technological level of the national final Sanremo and make it more similar with Eurovision.

Of course the viewers interest to this years Eurovision, Francesco Gabbani’s favourite situation and his successful and respectable 6th place finish make him more passionate.

This year more than 3 million people watched Eurovision in Italy, actually this means the interest is building up every single year.

Italy came back to contest after 14 years break in 2011. They consistently found themselves in top 10. Their best results after their return: 2nd place with Raphael Gualazzi (2011), 3rd place with Il Volo –they clearly won the televote in front of Sweden and Russia– (2015), 6th place with Francesco Gabbani (2017).

What do you think? Could we see Italy's victory at Eurovision in next few years? Will their consistency continue?

Fransa Ulusal Final Mi Düzenleyecek?

Bu yıl Fransa'yı Eurovision'da "Requiem" şarkısı ile Alma temsil etmiş, saygı duyulacak bir performansla ülkesini skor tablosunun sol tarafında bitirmesini sağlamış ve 12.olmuştu.

Geçen yıl Amir'in büyük fark yaratarak 6.olmasının ardından Alma bu sene hayal kırıklığı yaşadığını belirtmişti. Halk oylamasında 10.en yüksek puanı alan Alma, ne yazık ki jüriler tarafından 19.sıraya koyulmuştu.

2018 içinse, Fransa kanalı France 2 seçim süreci için yeni fikirler tartışmaya başladı. 2018'de ulusal final düzenleyebileceklerini söyleyen kanal yetkilileri, 2016 ve 2017'deki başarılı sonuçların ardından Fransa halkını tekrar gururlandırmak istiyor.

Eğer gerçekleşirse, ulusal finalin adının "Mission Eurovision" olması planlanıyor ve 1 ay süreceği öngörülüyor. Tabiki bu haberlerin şuan için bir gerçeklik payı olup olmadığını bilmiyoruz, neler olacağını zaman gösterecek.

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Fransa ulusal final düzenlemeli mi yoksa şarkıcısını görevlendirme yöntemiyle seçmeye devam mı etmeli?

Will We See National Final from France?

This year France was represented by Alma with her song “Requiem”. She managed to make the left hand side of the scoreboard with honourable 12th place.

After last year –Amir made huge difference and he finished 6th– Alma disappointed with it. She got the 10th highest score from viewers but juries put her into 19th place which she didn’t deserve.

For 2018, French channel France 2 is discussing new ideas for their selection process. They said that they could organize a national final. Following the succesful results of 2016 and 2017, they want to take a further step to make French public proud.

The ideal contest named Mission Eurovision, and it could last for 1 month. Of course, these news are not official yet, everything can be still the same.

What do you think about these news? Do you think France should choose the singer internationally or with using national final?

Putin, Eurovision hakkında Konuştu

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin bu hafta Eurovision’la ilgili bir röportaj verdi. Bildiğiniz gibi, Rusya’nın başkenti Moskova 2009 yılındaki Eurovision’a ev sahipliği yapmıştı.

Putin, bu sene Ukrayna tarafından yapılan Eurovision’un çok da etkileyici olmadığını belirtti. Ayrıca, Julia Samoylova’nın durumundan sonra verilen yarışmadan çekilme kararından hiçbir pişmanlığı olmadığını da sözlerine ekledi. Putin’e göre Kiev, bu tarz büyük organizasyonları düzenleyecek kadar iyi değil.

Ayrıca, bu sene Ukrayna’ya Eurovision için girişi yasaklanan Julia Samoylova’nın Eurovision haftası Kırım’a gittiği ve burada Zafer Günü adı altında yapılan etkinliklerde sahne aldığı da biliniyor.

Bu seneki yasağa rağmen, Julia Samoylova’nın ülkesini Eurovision’da temsil etme hakkı devam ediyor. Rusya devlet kanalı Channel 1 daha önceden Julia Samoylova’nın Eurovision 2018’da Rusya’yı temsil edeceğini duyurmuştu. Julia Samoylova’yı performansını sergilerken Lizbon’da görmeye çok yakınız.

Siz bu haberler hakkında neler düşünüyorsunuz? Julia Samoylova’nın seneye Eurovision’a katılımını destekliyor musunuz?

Putin Gave An Interview About Eurovision

Russian president Vladimir Putin gave an interview about Eurovision this week. As you know, Russia hosted 2009 Eurovision in capital Moscow.

Putin said that this years Eurovision which was hosted by Ukraine was not so impressive at all. He reported that he doesn’t feel regretful about withdraw decision which was made after Russian singer Julia Samoylova’s situation. According to Putin, authorities in Kyiv are unable to host these kind of big events.

Also, Julia Samoylova –who was banned from entering Ukraine for Eurovision– performed in Crimea at Victory Day during Eurovision week.

Despite this years ban, Julia Samoylova has a chance to represent Russia at Eurovision next year. Russia’s Channel 1 previously announced that she is going to represent the country in 2018. We will likely to see her performing in Lisbon.

What do you think about this news? Do you agree on Julia Samoylova’s participation next year? Let us know.

BARBARA DEX ÖDÜLÜ OYLAMASI BAŞLADI

62. Eurovision Şarkı Yarışmasının ardından geleneksel Barbara Dex ödülü için oylama süreci başladı.

Barbara Dex ödülü için yapılacak olan oylama Songfestival.be sitesinden yapılacak. 

Barbara Dex Ödülü ilk olarak 1993 senesindeki Eurovision Şarkı Yarışmasında Belçika temsilcisi Barbara Dex'in kendi tasarladığı elbisesinin eleştirilmesi üzerine başlatılmış ve ilk ödülede layık görülmüştü. 

Geçtiğimiz sene Barbara Dex ödülü için  Hırvatistan temsilcisi Nina Kraljić seçilmişti.

Barbara Dex ödülü oylaması https://songfestival.be/en/barbara-dex-voting-2017/# adresi üzerinden oylanabilcek.Oylamaya katılmak için Songfestival.be sitesine üye olmak gerekiyor.

Bu RSS beslemesine abone ol