Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Cuma, 19 May 2017

RTP Ev Sahipliği Hakkında Konuştu

Portekiz bu yıl Eurovision tarihinde ilk kez Salvador Sobral ve şarkısı "Amar Pelos Dois" ile zafere ulaşmıştı. Doğal olarak, artık tüm gözler seneyeki yarışma için Lizbon'a çevrildi.

Portekiz devlet kanalı RTP'nin genel müdürü Gonçalo Reis bazı planlarını ve düşüncelerini paylaştı. 2018'de gelen ziyaretçi ve izleyicilere sadece eğlence değil aynı zamanda turizm açısından da birçok fırsat sunacaklarını söyledi. RTP ve EBU arasında gerçekleşecek olan ilk toplantı 13 Haziran'da Lizbon'da yapılacak. Bunun öncesinde RTP, hali hazırda tüm dosyalara göz atıyor.

Portekiz medyasına göre ev sahipliği için ortalama bütçe 30 ve 50 milyon euro arasında olacak.

Ayrıca Gonçalo Reis, yarışmaya ev sahipliği yapacak arenanın hala kesinleşmediğini belirtti ve gerekli yerlerle görüşmelerin devam ettiğini sözlerine ekledi. Ancak gelenlerin emin olmasını istediği bir şeyin olduğunu belirten Reis, Portekiz'in herkese kaliteli ve şık bir yarışma sunacaklarını söyledi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce de Portekiz 2018'de iyi bir ev sahipliği yapacak mı?

RTP Talks About Hosting

Portugal won the Eurovision this year with Salvador Sobral and his song “Amar Pelos Dois”. After this victory all eyes turned to Lisbon for next years’ Eurovision.

General Director of Portuguese channel, Gonçalo Reis RTP has revealed some of his thoughts and plans. He said that they will give the opportunities to people about not only entertainment, but also tourism. The first joining meeting with EBU will take place on 13 June in Lisbon. Before that, RTP is taking a look to all the documents.

RTP and EBU are going to discuss all technical part of the contest during this joining meeting.

According to Portuguese media, average price will be 30 to 50 million euros for hosting.

He added that the venue of the contest has not been decided. They’re contacting with the brands, though. But he said next year they will serve elegance and quality to viewers and visitors.

What do you think about this news? Will Portugal organize a good Eurovision next year?

Estonya Delegasyon Başkanı Kendilerinden Özür Dilenmediğini Söyledi

Bildiğimiz gibi, Estonya temsilcileri Koit Toome ve Laura 2.Yarı Final'deki performansları sırasında teknik bir problem yaşamışlardı. Laura'nın mikrofonu şarkının başında 2 saniye açılmaıştı.

Şimdi ise Estonya'nın delegasyon başkanı Mart Normet, performaslarından sonra kendilerinden özür dilenmediği açıkladı. Bu probleme rağmen Koit ve Laura, izleyicilerden o geceki en yüksek 6.puanı almıştı. Ne yazık ki, jüri oylamasında 17.sırada yer aldıklarından dolayı finale yükselme şansını kaybetmişlerdi.

Normet, bu problemin konuşulması gereken en önemli olmadığını ve finale çıkamamalarının nedeninin bu olmadığını da belirtti. Ancak asıl söylemek istediğinin böyle problemlerin yaşanması durumunda, organizasyon ekibinin özür ve probleme karşı bir çözümle gelmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca 1.olan Salvador Sobral'ı da tebrik eden Normet, Portekiz'in nefes kesici ve büyüleyici olduğunu sözlerine ekledi.

Estonya geçtiğimiz senenin ardından bu sene yine finali göremedi. Bahisler ve fanlar tarafından bu yarı finalin kesin adaylarından olarak gösterilen Koit Toome ve Laura, kendi yarı finallerinde 14.olarak şok edici bir şekilde final şansını elde edememişti.

Siz bu açıklamalar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de Estonya finalde olmayı hak ediyor muydu?

Estonia's Head of Delegation Wanted An Apology

As we know, Estonia’s Koit Toome and Laura had a technical problem during their performance in 2nd Semi-Final. Laura’s mic was closed for a couple of seconds.

Now, Estonia’s Head of Delegation Mart Normet revealed that they haven’t been given apology after their performance. Despite this issue, Koit & Laura got the 6th highest score of the night from viewers. Unfortunately, they failed to collect enough points from juries to make them a qualifier for the final.

Normet added, the problem isn’t the main reason. He wanted to say, if these kind of issues happened, organizers should have been here for apologize and solutions.

He also congratulated the winner Salvador Sobral and he thinks he was breathtaking and magical.

Estonia failed to qualify again after last year. Koit Toome and Laura finished 14th in their semi-final and shockingly one of the absolute qualifiers for bookies and fans couldn’t make it through.

What are your thoughts about this? Did Estonia deserve to perform in the Grand Final?

Bu RSS beslemesine abone ol