Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/includes/application.php on line 536

Ukrayna Kanalı İçin Bir Skandal Daha

Bildiğiniz üzere, daha önce EBU, Ukrayna devlet kanalı UA:PBC'ye organizasyonda yaşanan aksaklıklar ve Rusya ile yaşanan politik problemden dolayı para cezası vermişti. Şimdi de kanal beklenmedik bir skandalla daha karşı karşıya.

UA:PBC'nin yayın lisanslarını elinde tutan Euronews SA, kanaldan paralarını geri almaya çalıştıklarını açıkladı. Euronews SA, Eurovision'da aksaklık çıkmaması adına ihtiyaç duyulması halinde kullanılacak €15.000.000 para vermişti. Ancak kanalın bu parayı kullanmaya ihtiyacı olmadı ve organizasyonda bir sorun çıkmadı. Kullanmadıklarının belli olmasından beri, Euronews SA, ödünç verilen parayı geri istiyor.

Ukrayna hükümetinin, bu isteğin yanlış ve haksız olduğunu belirtmek için avukatlar tuttuğu biliniyor.

Bilindiği üzere bu yıl Ukrayna, politik ve finansal sorunlarla çok uğraştı. Bu sorunlarla nasıl başa çıkacaklarını ilerleye zamanlarda göreceğiz. Belki de bu problemler gelecek yıl için Eurovision planlarını bile etkileyecek. 

Sizin düşünceleriniz neler? Bu krizin nasıl sona ereceğini düşünüyorsunuz?

Another Scandal For Ukrainian Channel

As you know, previously EBU fined Ukrainian channel UA:PBC for their organization issues and Russia problem. Now another unexpected scandal has happened.

Euronews SA, who is holding UA:PBC’s broadcasting licence, revealed that they are trying to take back their money from them. Euronews SA, has given the channel €15.000.000 for organization if they’re needed. But they didn’t and organization has gone well.  Since they didn’t use it, Euronews SA wants their money.

It has been known that Ukraine government hired lawyers to explain their decision is wrong and unfair.

Ukraine has been suffering from these political and financial issues for a while. We will see how they can handle all these problems. It may affect their next year’s Eurovision plan.

What are your thought? How do you think this crisis will end? Let us know in the comments section.

Subscribe to this RSS feed

Log in or create an account