Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/includes/application.php on line 536
onur öztürk

onur öztürk

Website URL:

2017 ESCRADİO ÖDÜLÜNDE OYLAMA BAŞLADI

Bu sene 11. kez düzelenen geleneksel escradio ödülleri için oylama süreci başladı.

İlk kez 2007 yılında verilen escradio ödülleri için bu seneki oylama 3-11 haziran arası yapılacak. Kiev'de yarışan 42 ülkenin sanatçıları 4 kategoride ödül almak için yarışacak.

Sizlerde desteklediğiniz sanatçının, en iyi kadın sanatçı, en iyi erkek sanatçı, en  iyi şarkı ve en iyi grup ödüllerinden birine sahip olması için oy verebilirsiniz. Şimdi oy vermek için aşağıdaki adresi tıklayabilirsniz.

Unutmayın bir günde ancak 3 kez oy kullanabilirsiniz. Escradio ödülleri 11 haziran pazar günü TSİ 00;59'da bitecek.

 

Oylama adresi:

http://awards.escradio.com/vote.asp?QC=1

 

BARBARA DEX ÖDÜLÜ OYLAMASI BAŞLADI

62. Eurovision Şarkı Yarışmasının ardından geleneksel Barbara Dex ödülü için oylama süreci başladı.

Barbara Dex ödülü için yapılacak olan oylama Songfestival.be sitesinden yapılacak. 

Barbara Dex Ödülü ilk olarak 1993 senesindeki Eurovision Şarkı Yarışmasında Belçika temsilcisi Barbara Dex'in kendi tasarladığı elbisesinin eleştirilmesi üzerine başlatılmış ve ilk ödülede layık görülmüştü. 

Geçtiğimiz sene Barbara Dex ödülü için  Hırvatistan temsilcisi Nina Kraljić seçilmişti.

Barbara Dex ödülü oylaması https://songfestival.be/en/barbara-dex-voting-2017/# adresi üzerinden oylanabilcek.Oylamaya katılmak için Songfestival.be sitesine üye olmak gerekiyor.

EUROVİSİONDA BUGÜN

8 Mayıs Pazartesi günü  itibari ile artık resmi olarak eurovision şarkı yarışmasının yapılacağı haftaya girmiş bulunmaktayız. Biz'de eurovisiondream/infe Turkey ekibi olarak basın merkezinden sizlere yarışma sürecindeki haberleripaylaşmaya devam ediyoruz.

 

Bugünün programında ise 1. yarıfinalin kostümlü provası ve juri finali var. Türkiye saati 16:00'da başlayacak olan kostümlü provada sanatçılar showlarını sergileyecek. Akşam saat 22:00'de ise juri finali olacak. Juri finali sanatçılar için çok önemli çünkü finalden önceki son hünerlerini juriye sergileyecekler. Dolayısıyla  juriden yüksek puan alabilmek için en iyi performanslarıyla sahnede olacaklar. 

 

Kostümlü prova ve juri finalinden sonra ise artık hangi ülkenin finale kalıp hangi ülkenin elenecği aşağı yukarı belli olmuş olacak. Sizlere eurovisiondream/infe turkey ekibi olarak an be an haberleri aktarmaya devam ediyor olacağız.

 

Takipte kalın...

BİG 5 ve UKRAYNA DEĞERLENDİRMESİ

62. Eurovision Şarkı Yarışmasının 9. gününde finalde yarışacak olan büyük 5!li ülkeleri, İtalya, İspanya, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa ve ev sahibi ülke Ukrayna 2. provalarını gerçekleştirdi. Eurovision haftası öncesi son günde yapılan provalar sonucu artık heyecan yükselmeye başladı. Bugünkü provalar ile birlikte 2. provalar tüm ülkeler için tamamlanmış oldu. Artı bundan sonra kostümlü provalar gerçekleştirilecek. Kostümlü provalar öncesi günün değerlendirmesini yapacak olursak; UKRAYNA; Ev sahibi ülke ulusal final performansına göre daha başarılı bir performans gösterdi. Fakat ev sahibi ülkeye olan ilgi oldukça düşük. Yarışma haftası boyunca ilgiler Bulgaristana yoğunlaşınca Ukarayna geri planda kaldı. Rusya'nın yarışmadan çekilmesi ile birlikte Rusya'ya gidecek oyların Ukrayna'ya değilde Bulgaristan'a gideceği söyleniyor. Dolayısıyla buda Ukrayna'nın şansını azaltıyor. Fakat Ukrayna rock grubu olması açısından rock severlerin oylarını ki özellikle iskandinav oylarını alabilirse iyi bir sonuçla yarışmayı tamamlayabilir. İTALYA; İtalya san remo festivalinden beri tüm eurovision hayranlarının favorisi olarak gösteriliyor. Buda Francesco'yu Kievde ilgi odağı haline getirdi. Öyleki bugünkü provalar ardından yapılan basın konferansından sonra arka taraftan çıkarak fanlarla resim çektirmedi. Buda fanlarda hayal kırıklığı yaşattı. Görünen oki şimdiden İtalya şampiyonluk havalarına kapılmış. Daha önceki senelerde bu tarz durumlar fanlar tarafından hoş karşılanmıyordu. İSPANYA ; ispanya temsilicisnin bugünkü provalarda sesinin kısık oldugu görüldü. Dün gece euroclubta yapılan wiwiblogs partisinde sahne alan Manel gayet başarılı bir performans göstermişti. Demekki parti sonrası yoruldu ve hastalandı. Genel olarak İspanya iyi bir sonuç alacak gibi gözükmüyor. ALMANYA; Günün 4. provasını gerçekleştiren almanya temsilcisi Levina başarılı bir performans sergiledi. Sahnede tek solist olarak yer alacak. Fakat yinede finalin son sıralarında yer alacak gibi duruyor. BİRLEŞİK KRALLIK : Günün 5. provasını Birleşik Krallık yaptı. Lucia gayet başarılı bir performans sergiledi. Şarkısı göze çarpıyor. Finalde 26 şarkı arasında süpriz yaparak iyi bir derece elde edebilir. FRANSA : Günün son provasını Alma yaptı. Sahnede tek solist olarak yer alan Alma gayet başarılı bir performans gerçekleştirdi. Alma tıpkı geçen sene Amir gibi bir derece alması tahmin ediliyor. Takipte Kalın..
Subscribe to this RSS feed

Log in or create an account