Eurovision 2017 - Kiev

İtalya, Eurovision ve Sanremo İçin Daha Fazlasını Yapmak İstiyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İtalya, 2018’de Portekiz’de yapılacak Eurovision’a katılacak. Bunu RAI başkanı Andrea Fabiano’nun konuşmalarından anlayabiliyoruz.

İtalya’yı Eurovision’u düzenlerken görmek istediğini belirten Fabiano, amacının sadece Eurovision’u kazanmak ve düzenlemek olmadığını, aynı zamanda ulusal final ve festival olan Sanremo’nun teknolojik düzeyini artırmak ve Eurovision’a daha benzer hale getirmek olduğunu vurguladı.

Tabiki bu sene izleyicilerin Eurovision’a ilgisi, Francesco Gabbani’nin favori durumunda olması, aldığı saygı duyulur ve başarılı 6.lık, Fabiano’yu daha iyisini yapmaya teşvik ediyor.

Bu yıl 3 milyondan fazla İtalyan Eurovision’u izledi. Bu da bize, İtalya’da yarışmaya olan ilginin yıldan yıla arttığını gösteriyor.

İtalya yarışmaya 1997 yılından sonra verdiği 14 yıllık aranın ardından 2011 yılında geri dönmüştü. Kendilerini istikrarlı bir şekilde ilk 10’da bulan İtalya, başarılı sonuçlarına devam etmek istiyor. Geri dönüşlerinden beri en iyi dereceleri: Raphael Gualazzi ile 2.lik (2011), Il Volo ile 3.lük –halk oylamasını İsveç ve Rusya’nın önünde açık ara kazanmışlardı–, Francesco Gabbani ile 6.lık (2017) ve Marco Mengoni ile 7.lik (2013)

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce İtalya önümüzdeki senelerde kazanırken görebilecek miyiz? Bu istikrarlı sonuçları devam edecek mi?

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.