Eurovision 2017 - Kiev

Estonya Delegasyon Başkanı Kendilerinden Özür Dilenmediğini Söyledi

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bildiğimiz gibi, Estonya temsilcileri Koit Toome ve Laura 2.Yarı Final'deki performansları sırasında teknik bir problem yaşamışlardı. Laura'nın mikrofonu şarkının başında 2 saniye açılmaıştı.

Şimdi ise Estonya'nın delegasyon başkanı Mart Normet, performaslarından sonra kendilerinden özür dilenmediği açıkladı. Bu probleme rağmen Koit ve Laura, izleyicilerden o geceki en yüksek 6.puanı almıştı. Ne yazık ki, jüri oylamasında 17.sırada yer aldıklarından dolayı finale yükselme şansını kaybetmişlerdi.

Normet, bu problemin konuşulması gereken en önemli olmadığını ve finale çıkamamalarının nedeninin bu olmadığını da belirtti. Ancak asıl söylemek istediğinin böyle problemlerin yaşanması durumunda, organizasyon ekibinin özür ve probleme karşı bir çözümle gelmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca 1.olan Salvador Sobral'ı da tebrik eden Normet, Portekiz'in nefes kesici ve büyüleyici olduğunu sözlerine ekledi.

Estonya geçtiğimiz senenin ardından bu sene yine finali göremedi. Bahisler ve fanlar tarafından bu yarı finalin kesin adaylarından olarak gösterilen Koit Toome ve Laura, kendi yarı finallerinde 14.olarak şok edici bir şekilde final şansını elde edememişti.

Siz bu açıklamalar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de Estonya finalde olmayı hak ediyor muydu?

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.