Junior Eurovision 2017 - Tiflis


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/includes/application.php on line 536

TRT Müzik Dairesi Başkanı Amber Türkmen görevden alındı

Featured TRT Müzik Dairesi Başkanı Amber Türkmen görevden alındı
Rate this item
(1 Vote)

TRT Radyo Dairesi Başkanı olan; Türkiye'nin Eurovision Şarkı Yarışmasında katılım, yapımcılık ve yayıncılık faaliyetlerini yüreten daire olan, Müzik Dairesi Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Sn. "Amber Türkmen"in, her iki görevinden alındığı duyuruldu.

Amber Türkmen Twitter hesabından; " Görevde olduğum süre boyunca birlikte çok güzel işler yaptığımız tüm arkadaşlarıma,  Ülkeme katkı sağlama fırsatı veren büyüklerimize, Yoğunluğumu anlayışla karşılayan aileme, Bizi yalnız bırakmayan tüm radyo dostları ve Müzik severlere , TRT Radyoları bugün olduğu gibi yarın da sözüyle, sazıyla cennet ülkemizin ortak sesi olmaya ve seslerin büyüsünü sunmaya devam edecek. Bu milli değeri artıran herkesten Allah razı olsun. En zor zamanlarda başucunda olan radyolar hiç susmasın. Radyo ölçümleri Nisan ayı sonucuna göre zirvede bırakıyoruz çok şükür. Tebrik ediyorum arkadaşlar. Hayır dualarını esirgemeyen tüm dostlara tesekkurlerim, sonsuz sevgi ve saygılarım var. Hakkım helal olsun. Sizler de ediniz lütfen." açıklamasını yaptı.

 

Sn. Türkmen'e EurovisionDream - INFE Turkey ailesi olarak kendisine çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor; yeni kariyer yaşamında başarılar diliyoruz.

Amber Türkmen:

Resmi internet sayfasında kendisini şu cümleler ile tanımlamıştı: "13 ya da 14 yaşlarında evdeki radyo sayesinde bu dünyaya adım attım diyebilirim. Müziğe olan sevgim beni saatlerce radyo başında tutuyordu. O zamanlar müzik insanı olmayı hayal ederdim; radyocu da olacağımı hiç düşünmemiştim. Yıllar sonra TRT Ankara Radyosu’nda ses sanatçısı olarak göreve başladım ve programlarıma olan tutkum beni yapımcılığa sürükledi. Sanatçı olarak Radyoda çalışmalarımız devam ederken müzik programları düşünmeye başladım. Koro Dünyası, Yerle Gök Arasında isimli müzik programlarının yanı sıra TRT GAP Diyarbakır Radyosu’nda Günışığı ve Gündönümü programlarının yapımcılığını üstlendim."

EĞİTİM

Lisans, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Koro Ana Sanat Dalı Lisans (Tam burslu ve her dönem yüksek şeref öğrencisi), 1995
Teori ve Kompozisyon Bölümü Ön Lisans (İki bölüm aynı anda)

İŞ DENEYİMİ

2014: TRT Radyo Dairesi Başkanı
2014: TRT Müzik Dairesi Başkan Vekili
2011- 2014: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Daire Başkanı
2011: TRT Strateji Daire Başkanlığı Strateji Uzmanı
2009-2011: TRT Ankara Radyosu Müdürü (TRT Radyoları ilk Kadın Müdürü)
2008-2009: TRT Ankara Radyosu Müdür Yardımcısı Radyo Müdür Vekili
2004: Ses Sanatçılığı ve Radyo Programcılığı yanı sıra geleneksel müziğimizi batı ülkelerine tanıtmak amacı ile kurduğu dört kadın sesten oluşan Radyo Quartet Grubunun aranjörlüğü ve vokali. Özellikle kadın hikâyeleri anlatan türkülerin çok seslendirilmiş biçimleri ile Almanya, Belçika, Avusturya, Slovakya, Slovenya, Moldova, Türkmenistan ve Yunanistan’ da ülkemizi başarı ile temsil.
2003-2008: TRT Ankara Radyosu Çoksesli Müzikler Müdürlüğü Ses Sanatçılığı yanı sıra ‘Koro Dünyası’ ve ‘Yerle Gök Arasında’ Programları Yapımcısı
1999-2003: TRT Diyarbakır Bölge Müdürlüğü ‘Günışığı’ ve ‘Gündönümü’ Programları Yapımcısı
1996-1999: TRT Ankara Radyosu Çoksesli Müzikler Müdürlüğü Ses Sanatçısı
1995-1996: TRT Ankara Radyosu Çoksesli Müzikler Müdürlüğü Stajyer Ses Sanatçısı

UZMANLIK ALANLARI

Eğitim, Sosyal Medya, Yayın ve Basım Alanında; Koordinasyon ve Yönetim
Eğitim ve Sosyal Projelere Yönelik; Uygulama, Proje Hazırlama, Fon Yaratma, Planlama ve Koordinasyon
Dezavantajlı Grupların Kalkınma Sürecine Entegrasyonuna Yönelik; Kampanya, Belgesel, Kısa Film, Senaryo Yazımı
Kamu, Özel Sektör, STK ve Uluslararası Kuruluşlarla Olumlu işbirliği Alanları Geliştirme (Örneğin, sosyal sorumluluk projeleri, toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri, consept geliştirme vb.)
Müzik

YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALAR

Toplumsal cinsiyet eşitliği, hizmet içi eğitim planlaması, etkili sunum teknikleri gibi alanlarda eğitim planlama ve eğitim verme.
ŞONİM-KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’nin kuruluş, basım ve medya çalışmaları, (ASPB).
Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi, (1. Aşama; Koruyucu Aile Projesi, 2. Aşmama; Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi) proje, hazırlama, yürütme, izleme ve değerlendirme çalışmaları, (ASPB, 81 İl Valiliği).
Türkiye’de Aile Birliğinin Güçlendirilmesi ve Korunması Eylem Planı (2013-2017), proje hazırlığı ve medya çalışmaları, ( ASPB, İlgili Kamu Kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özel sektör).Trafik Dedektifleri Projesi, proje hazırlığı ve medya çalışmaları, (ASPB, İçişleri Bakanlığı, MEB, OPET ve ilgili kuruluşlar).
Aile İçi Şiddet Eğitim Projesi, planlama, uygulama, izleme ve değerlendirme, ( ASPB, Özel sektör).
Aile Değerlerinin Korunmasında Medyanın Rolü Eylem Planı (2103-2017, planlama ve hazırlık çalışmaları( ASPB, İlgili Kamu Kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özel sektör).
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın tanıtım filmi, kadın, çocuk, engelli, sosyal yardımlar, gazi ve şehir yakınları vb. konularda kamu spot filmlerinin senaryo, çekim ve gösterim çalışmaları.
Ulusal ve Uluslararası toplantı, konferans, sempozyum organizasyonu ve fon yaratma çalışmaları.

KATILDIĞI EĞİTİMLER/PROGRAMLAR

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslarası Toplantı, TBMM, Paris, 2013
Gönüllülük ve Sosyal Hizmetlere Erişim Yeni Yaklaşımlar Uluslararası Katılımlı Buluşma, ASPB, Birleşmiş Milletler Gönüllülük Komitesi (UNV), Ankara, 2013
Dünya Kız Çocukları Günü, ASPB; MEB. Ankara 2013.

Türkiye’de Sivil Toplumun Gelişimi ve Sivil Toplum-Kamu İşbirliğinin Güçlendirilmesi Projesi Toplantıları, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, İstanbul, 2013
2009 -2010 Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali Yöneticiliği
6 Mayıs Radyo Günleri Uluslararası Radyo Programcılığı Konferansı (Konuşmacı)
Uluslararası Radyo Programcılığı Eğitimi Kamu İşletmeciliğinde Yöneticilik (Konuşmacı)
Yönetim Becerileri ve Motivasyon Eğitimleri
Diksiyon ve Fonetik Eğitimi
Zaman Yönetimi Eğitimi
Ses etiği üzerine bilimsel çalışmalar
HAZIRLADIĞI YAYINLAR:
TURKMEN A., FAZLIOĞLU A., KEŞİR A. (2013). Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi Katılımcılık Ekseninde Bütünsel Ara Değerlendirme Raporu, 2013, ASPB, Ankara.
TURKMEN A. GÖKA Ş. ( 2012). Radyo Olmalı, Orient Yayınevi. Ankara.

Media

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Log in or create an account