Albania


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/includes/application.php on line 536

Elhaida Dani ve Durim Morina Yeni Single "Ruby" İçin Hazır

Bildiğiniz üzere, Elhaida Dani "I'm Alive" adlı şarkısıyla Arnavutluk'u 2015 yılında Eurovision'da temsil etmişti.

Bugünlerde, yeni single'ı "Ruby"yi hazırlayan Dani, bu albümünde genç şarkıcı ve besteci Durim Morina ile işbirliği içinde çalışıyor.

Arthur Pingrey tarafından bestelenen "Ruby"nin başarılı bir single olması bekleniyor. Bu, Arthur Pingrey ismini ilk duyuşumuz değil. Pingrey'i Oscar ödüllerinde 3 dalda aday gösterilmesiyle tanıyoruz. Ayrıca daha önceden Sia gibi büyük sanatçılar Pingrey'le çalışmıştı.

Elhaida, şu sıralarda Notra Dame de Paris müzikalinda rol alıyor, bu yüzden de Fransa turunda. Durim Morina ile çalıştığı için çok heyecanlı olduğunu belirten Elhaida, yeni şarkısına adeta aşık olduğunu dile getirdi. Ek olarak, müzikalde Esmeralda rolünü canlandırdığını söyleyen Elhaida Dani, yeni projesi için hazır olduğunu ve bu single ın kendisi için bir projeden fazlası olduğunu ekledi.

Kosovalı şarkıcı Durim Morina, Amerika'da müzik hayatına devam ediyor. İlk single ı "Puzzle" ı bu yıl yayınlayan Morina da "Ruby"nin kendisi için çok özel olduğunu belirtti. Ayrıca, Elhaida'yla çalışmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Morina, onun muhteşem ve çok nazik bir sanatçı olduğunu düşünüyor. 

Bunlara ek olarak, Durim Morina Eurovision'un fanı olduğunu söyledi ve bir gün ülkesini Eurovision'da ülkesini temsil etmekten mutluluk duyacağını belirtti. Ancak şimdilik, Kosova Eurovision'da yer almıyor. Zaman neler olacağını hepimize gösterecek.

Elhaida Dani ve yeni şarkısı "Ruby"nin Temmuz'da yayınlanması bekleniyor.

Daha fazlası için takipte kalın.

Elhaida Dani Is Ready For The New Single "Ruby" With Durim Morina

As you know Elhaida Dani represented Albania at Eurovision 2015 with her song “I’m Alive” and she has the honour of being the last Albanian singer who has experienced the grand final atmosphere.

Nowadays, Dani is preparing her new single “Ruby” and in this single she is collaborating with young artist Durim Morina.

“Ruby” is expected to be successful single. The song composed and produced by Arthur Pingrey. We heared this name with his three Oscar nominations. Previously, big artists like Sia has worked with him too.

Elhaida is playing in Notre Dame de Paris musical, so she is on France tour. She said she is excited to work with Morina and she added she fell in love with the song too. She mentioned that she is acting the role Esmeralda in the musical and she is ready for the new project. And it’s gonna be more than a project according to her.

Durim Morina is a Kosovar singer and he lives in the USA. He released a successful single named “Puzzle”. He also said that “Ruby” is so special for him and working with Elhaida is great. He thinks Elhaida is amazing artist and so kind.

Furthermore, Morina revealed that he is big fan of Eurovision and he would love to represent his country in some day. But for now, Kosova doesn’t take part at Eurovision. Time will tell us what is going to happen.

Single “Ruby” is likely to be released in July.

Stay tune for more.

Flaka Krelani Bir Daha Festival i Kenges'e Katılmayacağını Açıkladı

Şüpheskiz ki Flaka Krelani, Arnavutluk'un en çok tanınan şarkıcılarından biri. Bilindiği üzere Krelani Arnavutluk'un Eurovision seçmesi olan Festival i Kenges'te 4 kez yarışmıştı.

Ancak maalesef ondan fanlarında hayal kırıklığı yaratan bir açıklama geldi. Krelani bir daha Festival i Kenges'e katılmayacağını söyledi.

Arnavutluk'ta katıldığı bir TV şovunda röportaj yapılan Krelani, yeni şeyler üretmeyi, müzik adına yeni şeyler denemeyi sevdiğini ve Festival i Kenges'i bunları enstrümanlar eşliğinde sergileyebileceği bir yer olarak gördüğünü, kazanmanın onun için çok önemli olmadığını söyledi.

Yarışmada 4 kez yer almasına rağmen, hiç kazanamayan Krelan, katıldığı her yıl ilk 5'te yer almayı başarmış hatta 2008'de 2.lik elde etmişti.

Her katılımının onun için ayrı duygusal olduğunu söyleyen Krelani'nin şu sözlerinden bir daha Fesitval i Kenges'e katılmayacağını açıkça anlayabiliyoruz: "Artık Eurovision'u istemiyorum."

Ayrca, bu sene Arnavutluk'u temsil edip finale yükselemeyen Lindita hakkında da konuşan Krelani, onun çok yetenekli olduğunu fakat yayıncı kuruluştan yeterli desteği görmediğini belirtti.

Flaka Krelani, Arnavutluk'un Eurovision'da yeni bir şeyler denemesi gerektiğini düşünüyor. Her yılki performansları benzer bulan Krelani, Arnavutluk'un her yıl birkaç vokalist kullandığını ve sahneyi desteklemek için daha fazlasını yapmadığını belirtti.-

Siz de Krelani ile aynı fikirde misiniz? Arnavutluk sizce de her yıl benzer performanslarla mı karşımıza geliyor?

Flaka Krelani Won't Compete in Festival i Kenges Again

Flaka Krelani is one of the best-known singers in Albania and she competed Albania’s Eurovision selection Festival i Kenges 4 times.

But disappointing news has come from her. She announced that she won’t participate in Festival i Kenges again.

She was interviewed during an Albanian TV Show. She said that she loves to do something new and produce new music and she finds Festival i Kenges as a place that she could perform her song with instruments and the winning doesn’t mean so much for her.

Despite her 4 time attendance, she didn’t win but she found herself in top 5 every year and once she got respectable 2nd place in 2008.

She said she felt emotional every time that she participated. Furthermore, we can clearly understand that she won’t be singing in Festival i Kenges again. She added: “I don’t want Eurovision anymore.”

She also mentioned that Lindita is so talented but she didn’t have enough support from the broadcaster.

Krelani thinks Albania should try different things in Eurovision because she finds every performace from Albania same. For her, Albania always uses a couple of backing vocals to support the staging and nothing more.

Subscribe to this RSS feed

Log in or create an account