Greece


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/includes/application.php on line 536

Demy Şarkısının Yunanca Versiyonunu Yayınladı

Provaların başlamasına çok az zaman kala Yunanistan temsilcisi Demy, şarkısı "This Is Love" ın Yunanca versiyonunu yayınladı. Yeni versiyonun adı "Oso Zo" olarak belirlenen şarkı 2009'dan beri iki dilde yayınlanan Yunanistan'ın ilk Eurovision şarkısı olma özelliğini de taşıyor. "Oso Zo" yu aşağıdan dinleyebilirsiniz.


Demy, 2016 yılında yarışmacı olmamasına rağmen o sene Bulgaristan'a 4.lük getiren Poli Genova'nın şarkısı "If Love Was A Crime" ın da Yunanca coverını "Isovia Mazi" adıyla çıkartmıştı.


Demy kimdir?

Yunanistan'ın en popüler şarkıcılarından biri olan Dimitra Papadea yani Demy, bu yıl ülkesini Kiev'de yapılacak Eurovision'da temsil etmeye hazırlanıyor. Demy, ünlü Yunan besteci ve koreograf Dimitris Kontopoulos ve Fokas Evangelinos'la çalışıyor. Bu isimler daha önce Eurovision'da ilk 3'e girmiş Sergey Lazarev, Ani Lorak ve Farid Mammadov gibi isimlerle de çalışmıştı. Demy, Yunan devlet kanalı ERT'e 3 şarkı sunmuş ve hem halk hem jürinin favorisi olan "This Is Love" ile Yunanistan'ı temsil etmeye hak kazanmıştı.

Yunanistan 9 Mayis'ta yapılacak 1.Yarı Final'de 10.sırada yarışacak. Bakalım geçen sene tarihlerinde ilk kez finale yükselemeyen Yunanistan, bu sene Demy ile tekrar final heyecanını yaşayabilecek mi?

INFE Voting: Points from Greece

INFE Network Voting continues with the Greek votes today. INFE Network -which has our website as one of the members- started their voting yesterday with the points from Belarus. Today, INFE Greece has voted and here are the results:

1 point Hungary

2 points Cyprus

3 points United Kingdom

4 points Israel

5 points Estonia

6 points Belgium

7 points Bulgaria

8 points Sweden

10 points France

12 points Italy

 

Current Rankings

 

1- ITALY  24 pts

2- BULGARIA 17 pts

3- FRANCE 10 pts

4- SWEDEN 10 pts

5- ISRAEL 10 pts

After getting the second 12 points, Italian singer Francesco Gabbani with his song “Occidentali’s Karma” is leading. Following by Kristian Kostov of Bulgaria and France’s Alma -after getting 10 points today-

 

With these results, 10 countries remaining to give their votes. Keep in touch for more points …

Demy, "This Is Love" ın Provasını Yaptı

Yunanistan temsilcisi Dimitra Papadea kısaca "Demy" Eurovision’da sergileyeceği performansı için çok çalışıyor. 25 yaşındaki Yunan şarkıcısı, Mayıs ayında Kiev'de kendisine eşlik edecek vokalistleriyle "This Is Love" şarkısının provasını yaptı. Demy, ERT kanalı tarafından seçildi ve kanala 3 şarkı sundu. Ulusal finalde ise "This Is Love" en favori şarkı oldu ve Eurovision 2017'de Yunanistan'ı temsil etme hakkını da elde etmiş oldu.

Vokal koçu olarak Alex Panayi, besteci Dimitris Kontopoulos ve koreograf Fokas Evaggelinos takımında yer alan bazı isimler.

Instagram'da besteci Dimitris Kontopoulos tarafından paylaşılan videoya göre, vokalistleri Paris Paraskevaidis, Evgenia Blitzen ve Erasmia Markidi ile birlikte  Atina’da şarkısını çalıştığını açıkça görebiliyoruz. Buradan videoyu izleyebilirsiniz:

Eurovision'un en tanınmış yüzlerden biri olan Dimitris Kontopoulos, ayrıca daha önce Eurovision’da yarışan yıldızlar Sergey Lazarev ve Ani Lorak ile birlikte çalışmıştı.

Yunanistan Birinci Yarı Final'de 10.sırada sahne alacak. Geçen yıl Argo grubu yarı finalde başarısız olduktan sonra sizce Demy, finale yükselerek Yunanlıları mutlu edebilecek mi?

Demy Rehearses "This Is Love"

Greek representative Dimitra Papadea aka “Demy” is working hard for her performance. 25 year old Greek singer rehearses her song “This Is Love” with her vocalists who will join her on May in Kyiv. Demy was internationally selected by the channel ERT and she presented 3 songs. “This Is Love” was became the favourite one and got right to represent Greece at Eurovision 2017. 
 
Demy is working with Alex Panayi as a vocal coach, composer Dimitris Kontopoulos and choreographer Fokas Evaggelinos. 
 
According to video that was shared on Instagram by composer Dimitris Kontopoulos, we can clearly see that she is singing along with her vocalists Paris Paraskevaidis, Evgenia Blitzen and Erasmia Markidi in Athens. Here you can watch the video below:
 
Kontopoulos is one of the most recognizable faces in Eurovision. He also worked with Eurovision stars Sergey Lazarev and Ani Lorak before. 
 
Greece will be performing in the First Semi-Final.. What do you think, after last year’s failure in semifinal with the group Argo, can Demy qualify to final and make Greeks happy?
Subscribe to this RSS feed

Log in or create an account