Sweden


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/includes/application.php on line 536

Amir'den Yeni Şarkı

Amir’i hepimiz 2016 yılında “J’ai cherche” şarkısıyla tanımıştık. Şimdi ise yepyeni bir şarkıyla karşımızda: “États d’Amour”. Aşağıdan dinleyebilirsiniz:   

Amir Kimdir?

2016 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de ülkesi Fransa’yı temsil eden Amir, yıllarca alınan kötü sonuçların ardından Fransa’ya beklenen dereceyi 6.olarak getirmişti. Hatta Amir, Eurovision haftası bahislerde ilk 3’te bile yer almıştı.

Eurovision başarısı Amir’İ nereye giderse takip etti. Eurovision sonrası çıkardığı albümü “Au cœur de moi” Fransa müzik listelerine damgasını vurdu. Başarı geldikçe, dünyada adı daha fazla duyulan Amir’i en son dünyaca ünlü grup OneRepublic’le “No Vacancy” şarkısında yaptıkları düetle görmüştük.

Sizin neler düşünüyorsunuz? Amir’in eni şarkısını beğendiniz mi? Tüm fanların istediği gibi siz de Amir’in ismini daha çok duymak istiyor musunuz?

New Song from Amir

We know him from Eurovision 2016. He represented France with his song “J’ai cherche”. Now he came back with a brand new single. His new song named “États d’Amour”. It means “States Of Love”. Here you can listen the song below:

Who is Amir?

He represented France at Eurovision 2016. After years of bad results, he brings back the sunny days to the country of love and got respectable 6th place. However, he has been on top 3 in betting odds just before the grand final.

Eurovision success followed him wherever he has gone. His album “Au cœur de moi” did pretty well and hit the French charts. The more he became successful, the more world has started to hear his name.  Recently, we saw him in a collaboration with worldwide famous group OneRepublic. You can listen “No Vacancy” below:

What are your thoughts? Do you like Amir’s new song? Do you want to see him more successful as all fans do?

Måns'tan Çok Özel Şarkı

2015 Eurovision birincisi Mans Zelmerlöw, çok özel bir şarkı çıkardı.

Barcelona’da yaşanan terör saldırısı üzerine, İsveçli sanatçı Instagramından şarkının videosunu yazıyla birlikte paylaştı:

I am absolutely devastated by the events in Barcelona yesterday. Enough now. As many of you know, Barcelona is very special to me. I loved every second of my years there - the people and their mentality, the city and it's versatility, the beauty in its architecture, the mountains and the beaches. It's a friendly city. I felt that the first time I set foot there and still do every time I visit. The dark forces of this world try to take that away from city after city, but fail every time. They will fail in Barcelona too. I actually wrote a song about my love for the city a couple of years ago together with Robert Habolin and Gavin Jones. It never became more than a demo. But I felt I wanted to share it with you in this moment of grief. Link in bio. #barcelona

Måns Zelmerlöw (@manszelmerlow)'in paylaştığı bir gönderi ()

Daha sonra Mans, YouTube kanalından şarkının full versiyonunu yayınladı. Şarkının adı “Can I Call You Home?”.

Bu Mans’dan Barcelona ile ilgili gördüğümüz ilk şarkı değil. Daha önceden Mans 2014’te “Barcelona Sessions” adlı albümünü yayınlamıştı. Buna dayanarak Zelmerlöw’ün İspanyolların güneşli şehrini ne kadar sevdiğini anlayabiliyoruz.

Biz Mans’ın bu düşünceli ve samimi davranışını takdir ediyoruz.

 Siz ne düşünüyorsunuz? Siz Mans’ın şarkısını beğendiniz mi? 

Special Song from Måns

2015 Eurovision winner Mans Zelmerlöw, shared a special song.

After the terror attacks that happened in Barcelona, Swedish “Hero” shared a video of a song on his Instagram account. He wrote:

 

I am absolutely devastated by the events in Barcelona yesterday. Enough now. As many of you know, Barcelona is very special to me. I loved every second of my years there - the people and their mentality, the city and it's versatility, the beauty in its architecture, the mountains and the beaches. It's a friendly city. I felt that the first time I set foot there and still do every time I visit. The dark forces of this world try to take that away from city after city, but fail every time. They will fail in Barcelona too. I actually wrote a song about my love for the city a couple of years ago together with Robert Habolin and Gavin Jones. It never became more than a demo. But I felt I wanted to share it with you in this moment of grief. Link in bio. #barcelona

Måns Zelmerlöw (@manszelmerlow)'in paylaştığı bir gönderi ()

Then he shared a full audio version of the song on Youtube. The song called “Can I Call You Home?” This is not that first time that we heard something about Barcelona from Mans.

Previously, in 2014 he released an album named “Barcelona Sessions”. So, we know that how he adores the sunny Spanish city.

We appreciate his thoughtful and sincere attitude about Barcelona.

What do you think? Do you like his song?

Poli Genova Yeni Şarkısını Yayınladı

Eurovision’un Bulgar yıldızı Poli Genova son şarkısı “Oshte”nin İngilizce versiyonu olan “Can U Remember Me?”yi yayınladı.

Poli, Eurovision fanları için en tanınmış yüzlerden biri. İlk olarak, 2011 yılında Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılan Eurovision’da Bulgaristan’ı “Na Inat” adlı şarkısıyla temsil eden Genova, finale yükselemedi.

2015 yılında Bulgaristan’da düzenlenen Junior Eurovision’un sunucusu seçilmesini ardından, Eurovision’dan vazgeçmeyen Poli, şansını 2016’da tekrar denedi ve Stockholm’de düzenlenen Eurovision’da “If Love Was A Crime” adlı şarkısıyla 4.oldu ve bu sonuç o güne kadar Bulgaristan’ın elde ettiği en başarılı sonuç olarak tarihe geçti. Bu derece, bu yıl 17 yaşındaki şarkıcı Kristian Kostov tarafından geliştirildi ve genç şarkıcı “Beautiful Mess” adlı şarkısıyla, Portekiz’in kahramanı Salvador Sobral’ın ardından 2.sırada yer aldı.

Siz Poli Genova’nın yeni şarkısı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Karlstad Melodifestivalen'in Etaplarından Birine Ev Sahipliği Yapacak

Eurovision fanları için sezonun en heyecanlı ulusal finallerinden biri olan İsveç'in yarışması Melodifestivalen'den ilk haberler gelmeye başladı. İsveç'in Karlstad şehri 2018'de Melodifestivalen şovlarından birine ev sahipliği yapacak.

Karlstad ev sahipliği için 600.000 İsveç.Kronu ödedi. En son Melodifestivalen 2013'te Karlstad'da yapılmıştı.

Köfbergs Arena, Melodifestivalen'in bir etabına ev sahipliği yapacak arena olacak. Köfbergs Arena'nın 10.300 kişilik bir kapasitesi var.

Melodifestivalen'in hangi şovunun Karlstad'ta yapılacağı daha sonra açıklanacak. Ancak bilindiği üzere, her yıl Melodifestivalen finali başkent Stockholm'de düzenleniyor ve 2013'ten beri Friends Arena ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl Robin Bengtsson ikinci denemesinde "I Can't Go On" adlı şarkısıyla Melodifestivalen'i kazanmıştı. Kiev'de ise 344 puanla 5.olmuş ve İsveç'in istikrarlı bir şekilde ilk 5'teki sonuçları devam ediyor.

Siz de Melodifestivalen'le ilgili daha fazla habere ulaşmak için heyecanlı mısınız?

Karlstad Will Host One of the Melodifestivalen Shows

One of the most exciting national finals of the Eurovision season is Sweden’s Melodifestivalen with no doubt. And the first news started to come. City of Karlstad will be hosting one of the Melodifestivalen shows next year.

Karlstad has paid 600.000 Swedish Krone to host this event. The last time Karlstad organized this event was in 2013.

Köfbergs Arena will be the host arena for Melodifestivalen. The arena has a capacity of 10.300 people.

It’s yet to announce which show of Melodifestivalen will be hosted by Karlstad. Of course every year capital Stockholm hosts the final and since 2013 Friends Arena is used as arena.

We will likely to know all cities that will host Melodifestivalen in September. SVT will announce when they complete the full list.

This year Robin Bengtsson won Melodifestivalen in his second attempt with his song “I Can’t Go On”. In Kiev he finished 5th with 344 points. Sweden continues their consistant top 5 results.

Are you excited like us to find out more news about Melodifestivalen?

Provalardan Önce Son Değerlendirme-1.Yarı Final

Uzun süredir heyecanla beklediğimiz Eurovision sezonunda, ulusal finaller, şarkı seçimleri derken provalara sadece 1 hafta kaldı. Herkes birçok tahminde bulunuyor, yorumlar yapıyor. Ben de diğer haberlerimizden farklı olarak öznel bir yazı yazarak, şarkılarla ilgili fikirlerimi ve tahminlerimi içeren uzun bir yazı yazmaya karar verdim. İki yarı finaldeki şarkılarla başlayıp, finale çıkmasını beklediğim 10 ülkeyi yazacağım. Takdir edersiniz ki bazı fikirler provaları ve sahneyi gördükten sonra değişebilir. Bugün 1.Yarı Finallle ilgili düşüncelerimi paylaşıyorum.

1.YARI FİNAL

İsveç (Robin Bengtsson-I Can’t Go On): İsveç yine bildiğimiz gibi … Zorlu Melodifestivalen serüveninde, birçok iyi şarkı arasından sıyrılarak ülkesini temsil etme hakkı kazanan Robin Bengtsson’un bu yarı finalden kesin olarak finale çıkacak; hatta yarı finalde ilk 3’e gireceğini düşünüyorum. Finalde de ilk 5’te görürsek sürpriz olmayacak. Melodifestivalen’de gördüğümüz şovuna yakın bir şov yapacağını tahmin ediyorum.

Gürcistan (Tamara Gachechiladze-Keep The Faith): Ulusal finali kazandığında şarkının o halini çok fazla beğenemesem de melodisinin yenilenmiş ve Eurovision için hazırlanan son halini beğendim, çok daha duygusal olmuş. Tamara’nın vokal performansının çok iyi olacağından hiçbir şüphem yok ayrıca. Sahnesi iyi olursa sürpriz bir şekilde finalde görebiliriz, ancak kesin konuşamıyorum.

Australia (Isaiah-Don’t Come Easy): X Factor şampiyonu Isaiah Firebrace şüphesiz ki bu senenin en güçlü erkek vokallerinden biri. Şarkısı da aynı güce sahip, sevdiğim bir şarkı. Bana göre yine de bir Dami Im olmasa da kesinlikle finale çıkacaktır. Jürilerin yüksek sıraya koyacağını düşünüyorum.Halk oylamasında da ilk 5’te olması muhtemel bu yarı finalde. Sahnesi ise şarkının gerektirdiği üzere sade olacaktır diye tahmin ediyorum.

Arnavutluk (Lindita-World): Şarkının yenilenmiş hali, Festival i Kenges’teki halinden çok daha iyi ancak yine de Arnavutluk’tan şarkının yarısını da olsa Arnavutça tutmalarını isterdim. Lindita’nın şarkıyı nasıl söylediğini canlı performanslarından ve özellikle Amsterdam'daki Eurovision in Concert etkinliğinden biliyoruz. Ama bu ona final biletini getirir mi? Getirebilir ama provaları görmeden kesin konuşamıyorum. Ancak iki favori Avustralya ve Belçika'nın arasında sahneye çıkmasından dolayı şarkı unutulabilir.

Belçika (Blanche-City Lights): Çok sevdiğim şarkılardan biri. Finale kesinlikle çıkacaktır. Ancak finalde alacağı derecenin sahne performansına bağlı olduğunu düşünüyorum çünkü bu şarkının iyi bir sahneye ihtiyacı var, Belçika’nın kaderini belirleyecek temel etken bu bana kalırsa.

Karadağ (Slavko Kalezic-Space): Finale çıkmayacağını düşünüyorum. Sadece gecenin eğlenceli şarkılarından biri olacaktır. 

Finlandiya (Norma John-Blackbird): Blackbird’in kendine has etkileyici, gizemli bir yönü var. Melodisi hoş ancak konu finale çıkmaya gelince, birçok favori şarkının içinden sıyrılabilecek mi işte ondan pek emin değilim. Bu slow şarkının Karadağ gibi hareketli bir şarkıdan sonra ve favorilerden Azerbaycan'dan önce çıkması bir dezavantaj bence.

Azerbaijan (Dihaj-Skeletons): Dihaj ismi açıklandığında çok heyecanlanmış ve etkileyici bir şarkı beklemeye başlamıştım. Beklediğime de değdi doğrusu. Gerçekten çok farklı ve güzel bir şarkı. Şarkıdaki elektronik müziğin Dihaj'ın sesiyle buluşması muhteşem. Canlı performansının iyi olacağını düşünüyorum. Hiçbir sorun yaşamadan finale çıkacak. Eğer sahnesi iyi ve yaratıcı olursa finalde ilk 5’te görme olasılığımız bile yüksek bence.

Portugal (Salvador Sobral-Amar Pelos Dois): Dinlediğimde beni 60’lı 70’li yıllarda yaşıyormuş gibi hissettiren çok duygusal bir şarkı. Bahislerde de 4.sırada zaten. Finale rahatça çıkacağını düşünüyorum.

Yunanistan (Demy-This Is Love): Doğrusunu söylemek gerekirse Demy ismini duyduğumda ve şarkılarının Dimitris Kontopoulos ve ekibi tarafından hazırlandığı için çok daha iyi bir şarkı beklerdim. Ama tabiki yine de gayet iyi ve ortalamanın üstünde bir şarkı, bir yıllık aradan sonra Yunanistan’ı tekrar finalde göreceğiz çok büyük bir aksilik olmazsa. Salonun dans edeceği şarkılardan biri olacak. Sahnede ise Demy’nin ne kadar güçlü vokalleri olduğunu biliyoruz, şovu sıradan olmaz umarım.

Polonya (Kasia Mos-Flashlight): Kesinlikle çok beğeniyorum ve bu senenin gizli top 10 adaylarından biri olduğunu düşünüyorum. Güçlü bir balladdan istediğiniz her şey “Flashlight”ta var. Hele ki Kasia Mos’un gittikçe güzelleşen canlı performansı. İkinci nakaratı yüksek notadan söyleyen Mos, jürilerin kalbini fethedebilir. Polonya Ulusal Finali’nde gördüğümüze benzer karanlık ağırlıklı bir sahne olmalı diye düşünüyorum. Finale rahatça çıkmalı.

Moldova (SunStroke Project-Hey Mamma): 2010’da “Epic Sax Guy” ile ünlenen SunStroke Project grubu bu sene de eğlenceli bir şarkıyla katılıyor. Finale çıkma ihtimallerini yüksek buluyorum. Ama finalde çok şansı olacağını zannetmem. Halk oylamasında yüksek oy alacaktır ancak jüride aynı şansa sahip olacaklarını çok sanmıyorum.

İzlanda (Svala-Paper): Svala çok tecrüberli bir şarkıcı ve şarkısı da alıştığımız tarzın dışında fakat akılda kalıcı olduğunu düşünüyorum. Geçen sene İzlandalıların Greta Salome’ye çok büyük umutlar bağlayıp hayal kırıklığı yaşamasının ardından bu sene Svala, finale çıkabilecek mi, performansa bağlı diye düşünüyorum.

Çek Cumhuriyeti (Martina Barta-My Turn): Martina Barta çok özel bir sanatçı ancak şarkısını Eurovision için fazla sıradan buluyorum. Finale çıkamayacaktır.

Kıbrıs (Hovig-Gravity): Thomas G:son imzalı bir şarkıyla yarışan Hovig’in finale çıkacağını düşünüyorum. Şarkısı çok tanıdık bir melodiye sahip olsa da Hovig’in canlı peformansı, klibine benzer bir sahne şovuyla buluşursa Kıbrıs 3.sene üst üste final heyecanı yaşayabilir.

Ermenistan (Artsvik-Fly With Me): Geçen sene Iveta Mukuchyan’la alışılmışın dışında bir tarzla yarışan Ermenistan, bu sene de ballad şeklinde başlayan şarkısını etnik melodilerle ve yüksek tempo müzikle buluşturdu. Akılda kalıcı ve dinlemesi güzel bir şarkı. Finale hiç zorlanmadan rahat bir şekilde çıkacaktır.

Slovenya (Omar Naber-On My Way): Açık ara bu senenin en sıkıcı ve sanki 90’lı yılların Eurovisiıon’undan gelmiş gibi olan şarkısı. Bu yarı finalin son sırasında yer alacağını tahmin ediyorum.

Letonya (Triana Park-Line): Tam bir club şarkısıyla yarışan Letonya temsilcisi Triana Park benim kişisel favorilerimden olmasa da akılda kalıcı nakaratı ve yaratıcı sahne şovuyla finale çıkma şansı yüksek bence.

İşte 1.Yarı Final şarkıları sonunda bitti. Toparlayacak olursam, bu yarı finalden çıkacağını düşündüğüm 10 ülke:

İSVEÇ, AVUSTRALYA, BELÇİKA, AZERBAYCAN, PORTEKİZ, YUNANİSTAN, POLONYA, ERMENİSTAN, KIBRIS, MOLDOVA VE LETONYA

2.Yarı Final yazısı yarın burada olacak …

HAKTAN BAŞ

Subscribe to this RSS feed

Log in or create an account