Etkinlik


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /homepages/3/d702743627/htdocs/eurovisiondream.com/includes/application.php on line 536

Eurovision Asya'da ! EBU Resmi Olarak Açıkladı !

Rate this item
(0 votes)

Avrupa Yayın Birliği (EBU), en yeni yarışmasını bugün tanıttı: Eurovision Asya. Yıllardır, tüm fanlar Eurovision’un Asya versiyonun bir gün düzenleneceğini düşünüyordu. Şimdi ise EBU, bu kararıyla tüm Asyalı fanların hayallerini gerçeğe döndürdü.

 İlk yarışmanın tarihleri ve ev sahibi daha sonra açıklanacak, ancak görünüşe bakılırsa bunun çok uzak olmadığına emin olabiliriz.

Yarışacak ülkeler daha belli değil. EBU yaklaşık olarak 20 ülkenin Eurovision Asya birinciliği için mücadele edeceğini söyledi.

Ayrıca, yarışma için yeni internet sitesi yayınlandı ve fanlara bir soru soruldu: “Kimler bu yarışmada yarışmalı?”. EBU yetkilileri onları destekleyen fanların görüşlerine önem verdiğini ve bu yarımanın büyüyebilmesi için fanların desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. (Yarışmanın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.)

Billdiğiniz üzere, Eurovision’da daha önce Asya kökenli sanatçıları izledik. 2016’da yarışan ve 2.olan Dami Im buna en önemli örnek. Im, Güney Koreli olmasına rağmen, Avustralya’da büyümüş ve Eurovision’da Avustralya’yı temsil etmişti.

Ek olarak, Güney Kore ve Japonya müzik endüstrileriyle dünyada söz sahibi olan Asya ülkeleri olarak görülüyor. Bu yarışma, müzik çeşitlillikleriyle birlikte, Asyalı süpestarlara da şöhretin kapasını açabilir.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? EBU yepyeni bir yarışma fikriyle sizce doğru kararı mı verdi? 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Log in or create an account