Kullanıcı Adı   Şifre          Şifremi unuttum!     Kullanıcı adımı unuttum!     Kayıt ol
Pazartesi, 27 Mart 2017

Şarkımız ne zaman açıklanıyor Yazdır e-Posta
Can Bonomo'nun menejeri tarafından EurovisionDream'e açıklamada bulunuldu...
 
TRT ve Dışişleri'nden yalanlama Yazdır e-Posta
Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü, Eurovision 2012'de Türkiye'yi temsil edecek olan Can Bonomo'nun, tamamıyla TRT'nin tercihiyle belirlendiğini bildirdi...
 
İsrail'den Can Bonomo'ya oy sözü Yazdır e-Posta

Eurovision 1998'den zaferle ayrılan ve 2008'de bestesi ile İsrail'i temsil eden Dana International; Eurovision 2011 ile dönmeye hazırlanıyor...

 
Şalom Gazetesi'nden tepki Yazdır e-Posta
Türkiye'nin Musevi Cemaatinin önde gelen yayın organı Şalom Gazetesi'nden; Can Bonomo'ya yapılan ırki ve dini eleştirilerine tepki geldi...
 
Bakü'de 43 ülke sahnede olacak Yazdır e-Posta
Bakü'de yarışacak ülkeler teyid edildi...
 
Ermenistan Eurovision 2012'de yer alacak Yazdır e-Posta
Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Mayıs ayında yapılacak 57.Eurovision Şarkı Yarışması'na katılacağı bildirildi.
 
Eurovision 2012 Tanıtım çekimleri sürüyor Yazdır e-Posta
Bakü’nün ev sahipliği yapacağı “Eurovision-2012” şarkı yarışması ile ilgili Bakü Biznes Merkezi’nde tanıtım videosunun çekimleri için seçimler devam ediyor...
 
Bugün'ün iddiası: TRT aday adaylarını Halkın oyuna sunuyor Yazdır e-Posta
TRT'nin belirlediği isimler ise iddialara göre Duman, Şebnem Ferah, Atiye, Hande Yener ve Murat Boz...
 
Eurovision 2012 tanıtım videolarının çekimlerine başlanıyor Yazdır e-Posta

Başkent Bakü’nün ev sahipliği yapacağı “Eurovision-2012” şarkı yarışması ile ilgili tanıtım videolarının çekimlerine başlanacak...

 
Eurovision biletleri ne zaman satışta olacak? Yazdır e-Posta
   Avrupa Yayın Birliği (EBU), Referans Grubu ve 2012 evsahibi kanalı İçtimai TV, biraraya geldikleri toplantıda, 2012 Eurovision Şarkı Yarışması biletleri için zaman çizelgesi belirlediler...
 
Kosova doğumlu Rona Nishliu Arnavutluk adına yarışıyor Yazdır e-Posta
Arnavutluk'u Eurovision'da temsil edecek olan Rona Nishliu kimdir?...
 
Arnavutluk Rona Nishliu dedi Yazdır e-Posta
Arnavutluk Ulusal Finali Festivali i Këngës 'in 50. yılında kazanan "Suus" ile Rona Nishliu oldu...
 
Slovakya Eurovision 2012 temsilcisini arıyor Yazdır e-Posta
RTVS'in habere göre ülke temsilcisinin kimliği henüz belli değil. ülke temsilcisi Kanal kararı ile belirlenecek...
 
Ermenistan Yılbaşına kadar açıklama yapacak Yazdır e-Posta
Ermenistan'ın "Eurovision" Heyeti Başkanı açıklamada bulundu...
 
Eurovision 2012 sahnesi çok farklı olacak Yazdır e-Posta
Sahne tasarımı bugüne kadar izlenen Eurovision gösterilerinden tamamen farklı olacak...
 
Bakü'ye gelecek misafirleri büyük sürprizler bekliyor Yazdır e-Posta
Eurovision 2012 Şarkı Yarışması için Bakü tam anlamı ile hazırlandı...
 
Crystal Arena'da ilerleme sürüyor Yazdır e-Posta
Eurovision 2012 Şarkı Yarışması'nın yapılacağı Crystal Arena'da çalışmalar sona yaklaşıyor...
 
Ukrayna Ulusal Final başvuruları 1 ay uzatıldı Yazdır e-Posta
Ukrayna "Eurovision-2012" şarkı yarışması için yaptığı milli seçim turunun vaktini uzattı.
 
Eurovision Temsilcimiz 15 Ocak'ta açıklanıyor Yazdır e-Posta
TRT Müzik Dairesi Başkanı Deniz Çakmakoğlu Eurovision 2012 süreci ile ilgili açıklamada bulundu...
 
Bakü'de Eurovision Müzesi kuruluyor Yazdır e-Posta
Eurovision 2012 Şarkı Yarışması ile ilgili başkent Bakü'de bulunan "Eurovision Merkezi" faliyetine başladı...
 
Crystal Hall son hızla inşaa ediliyor Yazdır e-Posta

İşte Eurovision 2012'nin yapılacağı mekan Bakü'de ki "Crystal Hall"dan görüntüler...

 

 
İsviçre Eurovision 2012'ye Sinplus ile gidiyor Yazdır e-Posta
İsviçre Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek Eurovision 2012'de Sinplus'ın seslendirdiği "Unbreakable" ile temsil edilecek...
 
Eurovision 2012'de yarışacak ilk şarkı bu gece belirleniyor Yazdır e-Posta
İsviçre Ulusal Finali "Die Grosse Entscheidungsshow" 'da bu gece Eurovision 2012'nin ilk şarkısı seçiliyor. Yarışmanın favorisi Eurovision'un ilk birincisi olan Lys Assia...
 
ali Yazdır e-Posta

 

TRT YÖNETİM KURULU'na

 2011 sene sonu yaklaşıyorken, müzik ve medya dünyasında Türkiye'yi büyük bir heyecan sarmaya devam ediyor. Türkiye'nin Resmi Klübü olan Eurovisiondream, her zaman için Eurovision konusunda sosyal paylaşımlarını ve araştırmalarını sürdürmektedir.

Türkiye Eurovision Kulübünün bu yarışmaya bakış açısı ile TRT yönetiminin bakış açısı arasında cesitli farklar olduğunu, EurovisionDream'in TRT den daha detaycı düşündüğünü değerlendiriyoruz. Bununla beraber TRT'nin yönetim olarak halkın yanında yer aldığını ve halkın istekleri doğrultusunda çabaladığını da gözlemliyor bu anlamda sizleri tebrik ediyoruz.


Eurovision konusunda, TRT tarafından resmi açıklama yapılmadığı için kulübümüz medyada çıkan tüm Eurovision haberlerini yakinen takip etmekte ve " ateş olmayan yerden duman çıkmaz " sözüne istinaden bir sonuca varmaya çalışmaktadır. Son günlerde medyada çıkan haberlere göre TRT yönetimine 5 sanatçı ismi sunulmuş veya sunulacakmış. Bu isimler Atiye, Hande Yener, Murat Boz, Şebnem Ferah ve Duman grubu.

Bu haberlerin ne kadar doğru olduğu konusunda fikrimiz yok. Ancak TRT'den bu konuda aksi yönde açıklama gelmemiş olması. Haberi kısmen de olsa doğrulamış oluyor.

Eurovision konusunda Turkiye'de en sağlıklı bilgi ve tecrübenin EurovisionDream kulübünde olduğunu siz ve TRT'de " bu konuda " çalışan tüm personeliniz bilgisindedir. Bu özgüven ve profesyonelliğimizden yola çıkarak fikrimizi TRT yönetimiyle paylaşmak istedik.

Medya'da çıkan bu beş isim değerlendirildiğinde ( Murat Boz, Şebnem Ferah ve Duman, Atiye, Hande Yener, ) ozellikle son iki isim üzerinde medyada fırtınalar estirilmekte anketler-araştırmalar düzenlenmektedir. TRT yönetimi mutlaka kendi hedef ve doğruları ve biraz da kamuoyunun rüzgârıyla en doğru kararı seçecektir.


Türkiye’nin resmi kulubu olarak bizde ( katılımcılarının çoğu üyeler olmak üzere) bir anket yaptık ve sonuçlarını dün açıkladık.
Gelen oylar gösterdi ki bizim anketimizde;

1. HANDE YENER .-“%56 oy
2. ATİYE %44 oy ”.


Eurovision konusundaki deneyimlerimizden ve binlerce üyemizin desteğinden yola çıkarak; size bu iki ismi değerlendirmek ve sizlerle fikirlerimizi paylaşmak istiyoruz. ama önce şuna bakılmalı .. Eurovision'da yarışacak sanatçı nasıl olmalı.


1- Çok güçlü, farklı -etkileyici bir ses.
2- Sanatçı sahne tecrübesine kesinlikle sahip olmalı, heyecanını çok iyi kontrol edebilen yapıda olmalıdır.
3- Fiziksel olarak sıcak sempatik. Yakışıklı veya güzel olması avantajdır.
4- Eurovision Show demektir. Eğer şarkı çok etkileyici bir slow melodi değilse. Sahneye güzel değişik bir show çıkarabilmelidir. Bu yaratıcılığa sahip olunmalıdır.
5- Eurovision uluslararası bir yarışma olduğu için buraya ulusal gözle bakılmamalı. Ülkedeki en rahat, marjinal deyim yerindeyse ateş gibi bir solist gitmelidir. Unutulmamalı ki bu solist aile gazinosunda değil, ulusal arenada yarışacaktır.
6-Eurovision’larda kazanan ülkelerin sanatçılarına veya ilk 3 arasına giren eser veya solistlere bakıldığında tüm şarkı ve şarkıcıların bu özellikleri yansıttığını görürsünüz.

Geçtiğimiz yıllarda çok iyi şarkılarımız yarıştı. Ancak şarkıcıyla şarkı örtüşmedi sahnede gereken performans verilemedi. Şarkıcı iyiydi şarkımız kotuydu. Geçen sene yaşamış olduğumuz "Yüksek Sadakat" grubu yukarıda az önce anlattığımız şartların çok dışında kaldığı için elenmiştir. Yarışmaya sıradan eser ve sanatçılar değil; Ekranda üç dakika içinde izlendiğinde “WOOW... Süper" denilebilecek bir temsilciyle katılmalı bu tarzda bir şarkı ve şarkıcıyı görevlendirmeliyiz.

Bütün bunlardan yola çıkarak; Medyada adı geçen iki sanatçımız olan ATİYE ve HANDE YENER' i değerlendirelim.

“HANDE YENER " yukarıda sayılı tüm şartlara sahip ve arkasına büyük bir kamuoyu olan bir isimdir . Yıllarca bu yarışmaya kendini adapte etmekte, iddiasını dile getirmektedir. HANDE YENER, günümüzde çok güçlü şarkılara ve showlara imza atmıştır. Yarışmada başarı şansının daha yüksek olacağını öngörmekteyiz. .

ATİYE " Çok genç bir isimdir. Sahne tecrübesi az. Eurovision için henuz yeterli ses ve kabiliyete sahip değildir. Müzik dünyamıza katıldığı günden bu yana Türkiye’de henüz çok sevilen bir şarkıya imza atmış değildir. Sanatçının canlı performansı zayıftır. 2009 yarışan HADİSE gibi görüntü var ama ses yok tarzındadır. Çok iyi vokallerle desteklenmediği surece yarışmada şansı olmayacaktır. Eurovision'da asla hit olacak bir kapasite göstermemektedir. Kendisini önümüzdeki yıllara hazırlayabilir ama 2012 için yetersiz veya hazır değildir. Aynı zamanda genel kanımız, Atiye’nin bu kadar erken bir deneyim yaşaması ve beklenmeyen başarısızlığın; kariyeri için risk ve büyük bir çöküş yaratacağı endişesini taşımaktayız.

Murat Boz " olurda seçilmesi durumunda Atiye'nin bir önünde fazla bir şansı olabilir. Ancak yarışmada bu tarz sanatçı çok olacağı için Eurovision için Uluslararası sahnede sıradan bir isim ve ses olacaktır.


TRT, yarışma için değişik ve farklı olarak iki sanatçıya düet yapma şansı da verebilir. Bu ikililer;

1- Murat Boz – Murat Dalkılıç
2- Murat Boz – Soner Sarıkabadayı
3- Gülşen – Murat Dalkılıç
4- Mustafa Ceceli – Elvan Günaydın
5- Kırac – Funda Arar
6- Candan Erçetin - Mustafa Ceceli
7- Ferhat Göçer – Aslı Güngör
8- Hande Yener – Sinan Akçıl.


Türkiye'de her ne kadar bazı kesimler bu yarışmayı küçümseme yoluna gitseler de; Eurovision'a katılan ülkelerin çoğunda yarışma çok önemli bir etkinlik ve tanıtım rüzgârıdır. Günümüzde tüm ülkeler en iyi sanatçılarını bu yarışmaya hazırlamakta ve en iyi bestecileriyle yarışmaktadırlar.

Türkiye Eurovision kulübü olarak, Türkiye’nin yarışmadaki temsilcisini ve şarkısını seçme yöntemi konusunu daha önce raporlar seklinde TRT yönetimine iletmiş ve büyük bir ulusal final açmanızı önermiştik. TRT, bu şekilde yapacağı bir secimle müzik dünyamıza çok değerli şarkılar ve sanatçılar kazandırabilecek ve bu yarışma sonrası çıkaracağı Eurovision albümüyle müzik piyasasına renk, canlılık, maddi gelir getirebilecektir. Bu konudaki umudumuzu gelecek yıllara saklayarak TRT'yi izlemeye devam edeceğiz ve ısrarlarımızı sürdüreceğiz


EurovisionDream Türkiye Eurovision Kulübü olarak Eurovision 2012 seçim sürecinde sizlere iyi çalışmalar ve güzel bir yarışma temenni ediyor. Yapabileceğimiz her şekilde TRT Kurumuna destek olmayı arzuluyor,

Saygılarımızı sunuyoruz.

Ali DURGUT
EurovisionDream Türkiye Resmi Eurovision Kulübü Genel Koordinatörü
Uluslararası Müzik Yarışmaları Derneği Onursal Başkanı

www.eurovisiondream.com

 

 
«BaşlatÖnceki12SonrakiSon»

Sayfa 1 > 2

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.