Genel Kategori

MÜZİKLE İYİLEŞTİRDİ

 

   Sertab Erener Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Amerika’da turneye çıktı. Konserlerden elde edilen gelir depremden etkilenen vatandaşlara bağışlandı.

  Toplumsal konulara duyarlılığıyla bilenen Sertab Erener geçtiğimiz Nisan ayında  “Yarının Türkiye’si için Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutluyoruz” sloganıyla Amerika’da konserler  verdi. New York Drom Ceosu Serdar İlhan’ın düzenlediği turnede sanatçı Washington DC, New York ve Chicago’da sevenleriyle buluştu. Konserlerden elde edilen gelirler, 6 Şubat’ta meydana gelen ülkemizi yasa boğan depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları için kullanılmak üzere bağışlandı.

  Turneyi sosyal medya hesabında bir video ile duyuran sanatçı; bölgenin iyileşmesinin uzun yıllar alacağını, sadece bu konserleri değil önümüzdeki yıllarda vereceği konserlerin gelirlerini de değişen ihtiyaçlara göre bağışlayacağını söyledi. Konserlerde sanatçıya gitarda Emre Kula, bas gitarda Trevor Dunn, klavyede Ozan Yılmaz, davulda Engin Kaan Günaydın eşlik etti.

  Sertab Erener turnenin ilk konserini Washington DC’de verdi. George Washington Üniversitesi kampüsünde yer alan klasik, opera, blues konserleri ve tiyatral etkinliklere ev sahipliği yapan, 1500 kişilik Lisner Auditorium’da gerçekleşen konserde sanatçı son albümü ve dünden bugüne en sevilen şarkılarını seslendirdi.

  Konser sırasında seyircilerle sohbet etmeyi ihmal etmeyen sanatçı “Okyanus aşırı bir yerde biliyorum kalbimiz orada. Sizinle buluşmak çok iyi geldi. Yaralarımızı saracağız, çok uzun sürecek. Bir de 100’üncü yılımızı kutlarken böyle ironik bir şeyi sevinci ve üzüntüyü hep birlikte yaşıyoruz. Zaten hayat da bu biraz. Ama geldiğiniz için ve birazcık kalbimizi burada müzikle ısıtacağımız için çok teşekkür ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi. 

   İkinci konser New York‘ta konserler, film gösterimleri yapılan tarihi mekan The Town Hall’de gerçekleşti. Konseri izleyenler arasında sanatçı ile çalışan  6 dalda Grammy adaylığı olan prodüktör Joel Hamilton da  vardı.

Turnenin son konseri Chicago Copernicus Center’da gerçekleşti. 

  Turnede üç konser veren Sertab Erener klasikleşmiş şarkılarını hayranları ile birlikte seslendirdi. Sanatçı sahne performansıyla olduğu kadar, şık kıyafetleriyle de izleyicilerden tam not aldı. Konserlerde 2003 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi zafere taşıyan “Everyway That I Can” şarkısını seslendiren Erener izleyicileri o yıla götürdü. Konserleri Amerika’da yaşayan Türklerin yanı sıra, Azerbaycanlılar ve yabancı konuklar izledi.

  Son yıllardaki en sevilen şarkılarından Olsun’u seyircilerden oluşan koroyla seslendiren Erener konserini tamamladı. Hayranlarının yoğun alkışları üzerin bis yapan usta sanatçı Söz Bitti ve Bir Çaresi Bulunur şarkılarını seslendirdi. Erener seyircilere müzik ziyafeti yaşattı. 

 

 

 

HABER: PIRIL SONER

 

 

 

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com