Genel Kategori

SERTAB YENİDEN EUROVISION SAHNESİNDE

 

 

 

Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi zafere taşıyan Sertab Erener 11 Mayıs’ta Malmö’de gerçekleşecek 68. Eurovision Şarkı Yarışması finalinde sahne alacak. 

    2003 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemize birincilik gururu yaşatan Sertab Erener 11 Mayıs’ta İsveç’in Malmö kentinde Malmö Arena’da gerçekleşecek Eurovision finalinde sahne alacak.  

    Konser maratonuna başlayan Sertab Erener Kerkisolfej organizasyonuyla önceki akşam İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda sevenleriyle buluştu. Usta sanatçı klasikleşmiş şarkılarının yanı sıra son albümünden şarkılarla seyircilere müzik ziyafeti yaşattı. Eurovision şarkısını seslendiren Erener yarışmaya davet edildiğini ve birincilik getiren “Everyway That I Can” şarkısını canlı olarak seslendireceğinin müjdesini verdi. Sanatçıya sahnedeki ekranda yer alacak olan dünyanın farklı yerlerinden milyonlarca insanların oluşturduğu dev bir koro eşlik edecek. 

 

 

   Sertab Erener 15 Mayıs 2004’te İstanbul’da gerçekleşen 49. Eurovision Şarkı Yarışması’nın açılışında sahne aldı. Everyway That I Can ve Leave şarkılarını seslendirdi. 22 Ekim 2005’te Kopenhag’ta Eurovision’un 50. yılını kutlamak için düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın 50. Yılı adlı yarışmaya katıldı ve o yıla kadar katılan şarkıların arasından seçilen en iyi 14 şarkının arasında 9. sırada yer aldı. 

 

    Sertab Erener, Eurovision Şarkı Yarışması’nın Eurovision Again resmi Twitter hesabında  yarışmanın 17. yıldönümü olan 24 Mayıs 2020 tarihinde yapılan oylamada tekrar birinci oldu. 

 

EVERYWAY THAT I CAN’E YENİ DÜZENLEME

   Sertab Erener müzik kariyeri boyunca klasikleşmiş şarkılarının yeni düzenlemeriyle seslendirdiği best of niteliği taşıyan ve üç bölümden oluşan Her Dem Yeşil projesinin 10 şarkılık ilk bölümünü geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yayınladı. Projede sanatçının solo olarak seslendirdiği şarkıların yanı sıra, genç müzisyenler ile yaptığı düetler yer alıyor. 

    Sertab Erener konserde, Everyway That I Can’e yeni bir düzenleme yaptıklarının müjdesini verdi. Genç müzisyenlerle düetler yapan Erener şarkıya Sena Şener ile duygusal ballad versiyon yaptıklarını ve kayıt sürecinde olduklarını belirtti. Sanatçı yeni versiyonun Mayıs ayında müzikseverlerle buluşturacaklarını söyledi. 

 

 

HABER: PIRIL SONER

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com