Genel Kategori

 SERTAB ERENER’DEN İNGİLİZCE NİNNİLER

 

İki yıl önce Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler projesi kapsamında ninni albümü yayınlayan Sertab Erener iyiliği dünyaya yaymak için İngilizce ninnileri derlediği albüm yayınladı. Albümün dijital dinlenme gelirleri Açev’in deprem bölgesindeki çocukların geleceği için yapılan çalışmalara aktarılacak.

   Sertab Erener iki yıl önce Bepanthol Baby Türkiye ve AÇEV(Anne Çocuk Eğitim Vakfı) işbirliği ile “İyiliğe Ninniler” projesini hayata geçirdi. Ninniler melodileri korunarak  pozitif, eşitlik ve empati içeren ifadelerle yeniden düzenlendi. Bebeklerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesini amaçlayan projenin ilk albümü 2022’de yayınlandI.

   Projenin İngilizce versiyonu “Lullabies Spreading Goodness” yayınlandı. Albümde Brahms Lullabies, Here Comes The Sun, All the Little Horses, Rock A Bye Baby ve Twinkle Twinkle Star olmak üzere 5 ninni bulunuyor. Albüm  dijital platformlarda yerini aldı. Dinlenme gelirleri AÇEV’in deprem bölgesindeki çalışmaları için kullanılacak. Düzenlemelerini Emre Kula’nın, Mix’ini Ozan Yılmaz’ın yaptığı albümde gitarda Emre Kula, klavyede Ozan Yılmaz yer aldı.

  Bu projenin bir parçası olmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Sertab Erener “İki yıl önce değişen dünyanın gerçeklerine uygun olarak ifadeleri düzenlenen ninnileri seslendirmiştik. Elde edilen gelirlerin AÇEV’e desteğe dönüşmesiyle ebeveyn ve bebeklerin hayatında her anlamda iyiliğe odaklanan bir proje oldu. Yaşadığımız depremlerin yaralarını sarmak adına projemizi, iyiliği büyütmek için çalışmaya başladık. Hazırladığımız İngilizce ninniler ile desteği global çapta büyütmeyi hedefledik. Bu albümümüzün dijital dinlenme gelirleri AÇEV’in depremden etkilenen yerleşimlerdeki çalışmalarına katkıya dönüşüyor. Ninnilerin keyifle dinlenmesini, iyiliği hep birlikte büyütmesini umuyorum.” dedi. 

HABER: PIRIL SONER 

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com