EUROVISION 2020 2. YARI FİNAL NASIL İZLENİR?

41 ülkenin katılımıyla gerçekleşmesi plananlan 65. Eurovision Şarkı Yarışması tarihinde ilk kez COVID-19 virüsü sebebiyle yarışma olarak yayınlanmayacak. Eurovision 2020’nin yarı finalleri 14 ve 16 Mayıs’ta gerçekleşecekti. Yarı finallerde en çok puanı alan 10 ülke, “Beş Büyük” ve geçtiğimiz yılın kazananı Hollanda 18 Mayıs gecesindeki finale kalmaya hak kazanacaktı.

Eurovision Şarkı Yarışması yapılan planlara göre gerçekleşseydi bugün Avusturya, Çekya, Estonya, İzlanda, Moldova, Polonya, San Marino, Sırbistan, Yunanistan,  Arnavutluk, Bulgaristan, Danimarka, Ermenistan, Finaldiya, Gürcistan, İsviçre, Letonya ve Portekiz finale çıkmak için sahnede olacaktı. Birleşik Krallık, Fransa ve İspanya ise oy kullabacaktı.

EBU, yarışmaya hak kazanmış şarkıları değerlendirmek için resmi yarı final tarihlerinde “Eurovision Song Celebration 2020” programıyla şarkıların videolarını yayınlıyor. Salı günü gerçekleşen canlı yayında birinci yarı final şarkılarını yeniden dinledik ve şarkıcıların röportajlarını gördük. 

Yayında Neler Göreceğiz?

EBU’nun önceden belirlediği sıralamaya göre ulusal kanalların EBU’ya gönderdikleri müzik klipleri veya performans videoları gösterilecek. Molalarda Eurovision 2020 şarkıcıları kendilerine sorulan soruları cevaplayacaklar. Yayın hayranların gönderdikleri recap videolarıyla sonlanacak.

 

Türkiye’den İzleyebilir Miyiz?

Evet, YouTube üzerinden dünyanın neresinde olursanız olun programı izleyebilirsiniz.

 

Eurovision 2020 Song Celebration Fragmanı 

 

Haber: Öykü 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com