AVUSTURYA’YI VINCENT BUENO TEMSİL EDECEK

Avusturya devlet televizyonu tarafından 2020 Eurovison Şarkı Yarışması’nda Avusturya’yı Vincent Bueno’nun temsil edeceği duyuruldu. Vincent Bueno “Alive” adlı up- tempo tarzı şarkısıyla yarışacak.

   OE24 2020 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Avusturya’yı temsil etnek için Vincent Bueno’nun seçildiğini bildirdi. 34 yaşındaki şarkıcı “Alive” adlı yüksek tempo şarkıyla Eurovision sahnesinde yarışacak. ORF’un haberine göre “Alive” kişisel etiketler ilgili olacak.

   Filipin asıllı Avusturyalı Vincent Mendoza Bueno 1985 yılında Avusturya’da doğmuştur.  4 yaşında şan ve piyano dersleri alıyordu ve 11 yaşında piano, gitar, bas gitar ve bateri olmak üzere dört enstrüman çalıyordu. Viyana Müzik Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları bölümünden mezun olmuştur. Vincent Bueno 2008’de ORF tarafından düzenlenen televizyon müzik yetenek yarışması “Musical Die Show”a katılmış ve kazanmıştır. İlk sahne performansını 2010 yılında Filipin ASAP XV’de sergilemiştir.

  Vincent Bueno Eurovision Şarkı Yarışması’na yabancı değil. 2016’da Avusturya Ulusal Final’de “All We Need Is That Love” şarkısıyla yarışmış ancak başarılı olamamıştır. Eurovision 2017’de Avusturya adına yarışan Nathant Trent’in geri vokallerinden biri olmuştur. Vincent Bueno bugüne kadar Almanca ve İngilizce olmak üzere iki stüdyo albümü, iki İngilizce, Almanca ve Filipince single yayınlamıştır. Ayrıca eşi Charity Grace ile birlikte “The Buenos” adııyla müzik üretmektedir. Vincent Bueno’nun ses aralığı tenor olarak sınıflandırılabilir.

  Avusturya Eurovision Şarkı Yarışması’na ilk kez 1957 yılında Bob Martin’in söylediği “Wohin, kleines Pony?” ile katılmış 3 puan alarak sonuncu olmuştur. Avusturya Eurovision tarihinde sekiz kez sonuncu olmuştur. 1966 Udo Jürgen (Mercie, Cherie) ve   2014 yılında Conchita Wurst (Rise Like a Phoenix) olmak üzere iki kez birinci olmuştur.

YAZAN : ÖYKÜ AKKAY – PIRIL SONER // EDİTOR

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com