DİKKAT! ULRIKKE NORVEÇ’İ TEMSİL EDECEK!

15 Şubat’ta gerçekleşen Norveç’in geleneksel ulusal seçimi Melodi Grand Prix’i kazanan Ulrikke oldu!

Yarışma 3 aşamada gerçekleşti. 5 halk oylaması ve 5 jüri oylamasıyla finale çıkan 10 şarkıcı her performanslarını sergiledi. Performanslardan sonra halk oylaması yapılacaktı fakat emojilerden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oylama çöktü. Norveç B planını kullandi, 30 jüri bir sonraki tura geçecek 4 şarkıcıyı belirledi. Ulrikke, Kristin Husøy, Raylee ve Lisa bir sonraki tura çıkmaya hak kazandı.

Oylama sisteminin düzelmesiyle online oylama başladı. Finale çıkan iki isim Ulrikke ve Kristin Husøy oldu.

İki şarkıcı da tekrar performans sergiledikten sonra oylama yeniden başladı.

Batı, Kuzey, Güney ve Orta Norveç oylamaları sonucu Kristin Husøy öndeyken açıklanan son bölge Doğu Norveç’te Ulrikke 100 bin oydan fazla alarak Kristin Husøy’un oylarını geçti ve Melodi Grand Prix’i kazandı.  

Yarışma sonrasında, oylama sisteminin çökmesi Norveç basını tarafından eleştirildi. Ayrıca B planından kimsenin haberi olmadığı belirtildi. Norveç başını Eurovision’dan çekilmeyi veya oylamaları tekrar yapılıp doğru kişiyi göndermeyi istiyor.

Attention, sevilen kişi için değişmenin doğru olup olmadığını sorguluyor. Şarkının sözleri Norveç’i 2015 yılında temsil eden Mørland ve Christian Ingebrigtsen tarafından yazıldı.

 

Ulrikke Brandstorp

Ulrikke Brandstorp 24 yaşında bir şarkıcı. Şarkıcı ününü 2013 yılında katıldığı Idol yarışmasıyla kazandı. 2017 yılında Melodi Grand Prix’e “Places” şarkısıyla katıldı. Finalde 4. oldu.

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com