DÖRT ÜLKE EUROVİSİON 2021’E KATILIMINI ONAYLADI

Azerbaycan, İzlanda, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk’un Eurovision 2021’de yer alacakları, ülkelerin ulusal yayıncı kuruluşları tarafından resmen onaylandı.

  • Azerbaycan’ı Eurovision 2021’de, ”Cleopatra” isimli şarkısıyla ülkesini Eurovision 2020’de temsil etmeye hazırlanan Samira Efendi temsil edecek.

  • İzlanda’yı Eurovision 2021’de kimin temsil edeceği ve seçim yönteminin ne olacağı konusunda henüz bir netlik yok. Ülkeyi Eurovision 2020’de temsil etmeye hazırlanan Daði & Gagnamagnið, ”Think About Things” adlı şarkılarıyla bu senenin favorileri arasında gösteriliyordu. Daði Freyr, ulusal yayıncı kuruluş RUV’un davet etmesi durumunda Eurovision 2021 İzlanda temsilcisi olabileceklerini, aksi takdirde tekrardan ulusal final Söngvakeppnin’de yer almayı planlamadıklarını belirtiyor.

  • Kuzey Makedonya’yı Eurovision 2021’de kimin temsil edeceği ve seçim yönteminin ne olacağı konusunda henüz kesinleşmiş bir şey yok. Ülke, en iyi Eurovision derecesi olan yedinciliği 2019’da Tamara Todevska ve şarkısı ”Proud” ile aldı.

  • Arnavutluk Eurovision 2021 temsilcisini 2003 senesinden bu yana olduğu gibi geleneksel şarkı yarışması Festivali i Këngës ile belirleyecek. Festivali i Këngës’in elli sekizincisini kazanan Arilena Ara, ülkesini Eurovision 2020’de temsil etmeye hak kazanmıştı. Arilena Ara’nın önümüzdeki sene yarışmada yer alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.

 

Haber: Ece KUZU

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com