Eurovision 2021 Rotterdam’da Düzenlenecek mi?

Bildiğiniz üzere Eurovision 2020’nin iptali üzerine seçilmiş şarkıların 2021’de düzenlenecek olan Eurovision’a katılımının mümkün olmayacağı Eurovision komitesi tarafından açıklanmıştı. Eurovision 2021’e yine ev sahipliği yapacak olan Hollanda ise 2021’de Rotterdamın yine ev sahipliği yapacak olan şehir olup olmayacağına dair kesin bir karar vermedi. Fakat Rotterdam şehir konseyi bu hakkı tekrar alma konusunda oldukça istekli.

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla Rotterdam’da yapılması planlanan fakat iptal edilen Eurovision 2020 bir sonraki seneye ertelenmiş ve Rotterdam’ın ev sahipliği de belirsizleşmişti. Hollanda tarafından kesin bir açıklama yapılmamasına rağmen Rotterdem Şehir konseyi yarışmanın 2021’de tekrar Rotterdam’da yapılması konusunda oy birliği sağladılar.

Rotterdamdaki yöneticiler, yarışmanın tekrar gelmesi halinda yatırımcıların ekonomik açıdan daha da güçleneceğini ve bunun şehre faydası olacağı yönünde görüş bildirdiler. Sağlık çalışanlarına ise 2021 Eurovision için bedave bilet önerisi ise yine konsey tarafından kabul edildi.

Eurovision 2021 tekrar Rotterdam’da düzenlenicek mi sorusu henüz cevapsız kalmışa benziyor. Fakat Rotterdam’ın Eurovision’u düzenlemek için gerekli olan konaklama ihtiyacına karşı yetersiz kaldığını daha önce belirtmiştik. Bu yüzden yarışmanın daha büyük bir şehirde yapılma ihtimali de yüksek görünüyor.

Çeviri ve Haber: Cem Özdemir – Editör

Kaynak: https://wiwibloggs.com/

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com