EUROVISION 2021 – ULUSAL FİNAL DÜZENLEYECEK ÜLKELER

Bildiğiniz üzere Eurovision Komitesi, Eurovision 2020 için gönderilmiş olan şarkıların 2021’de yarışamayacağını fakat sanatçıların tekrardan yarışmaya katılabileceğini belirtmişti. Bunun üzerine bazı ülkeler yine aynı sanatçılarını gönderse de bazı ülkeler yeniden bir ulusal seçim yapılmasını uygun gördü ve bu karar sanatçılara haksızlık yapıldığı görüşlerini de beraberinde getirdi.

Norveç’i temsil etmesi planlanan fakat pandemi nedeniyle iptal edilen yarışmaya katılamayan Ulrikke, yayıncı kuruluş tarafından MGP 2021 ulusal finaline davet edildi. Fakat sanatçı bu teklifi reddederek tepkisini dile getirdi. Öte yandan 2020 yarışmasının favorilerinden The Roop grubuna da ulusal finalde yarışması için teklif götüren Litvanya yayıncı kuruluşuna grup henüz bir cevap vermedi. Daha önce ülkesini tekrar temsil etmek istediklerini belirten The Roop, yeni bir ulusal finale katılmak istemediklerini açıkca belirtmişlerdi. Öte yandan Hırvatistan temsilcisi Damir Kendzo, Kıbrıs temsilcisi Sandro, Danimarka temsilcisi Ben & Tan, Estonya temsilcisi Uku Siviste, Almanya temsilcisi Ben Dolic de ulusal finallerin yeniden düzenlenmesiyle 2021’e direk katılma şansını kaybeden sanatçılar oldular.

En son yapılan açıklamada ise İtalya ulusal finali San Remo’nun yeniden düzenleneceğinin açıklanmasının ardından da Diodato’nun yarışmaya direk katılamayacağı da kesinleşmiş oldu. Fransa ise Tom Leeb’in 2021 yarışmasına katılmayacağını açıklaması üzerine yeniden bir ulusal final düzenleyeceğini açıkladı.

Bu sene yeniden ulusal fianl düzenleyecek olan ülkelerin tam listesi aşağıda belirtilmiştir:

 1. Sweden– Melodifestivalen 2021
 2. Estonia– Eesti Laul 2021
 3. Finland– UMK 2021
 4. NorwayMGP 2021
 5. Lithuania– Pabandom Iš Naujo 2021
 6. Denmark– Melodi Grand Prix 2021
 7. CyprusNew artist to be determined
 8. France–National Final
 9. Croatia– Dora 2021
 10. Germany–Internal selection via 2 juries
 11. Albania– Festivali i Kenges 59
 12. Italy– Sanremo 2021

 

KAYNAK: http://esctoday.com/179466/eurovision-2021-which-esc-2020-acts-will-be-back-in-the-competition/

HABER/ÇEVİRİ : CEM ÖZDEMİR – EDİTÖR

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com