EUROVISION PROJESİ 45 ÜLKEDE YAYINLANACAK!

EBU, korona virüsü sebebiyle iptal edilen Eurovision 2020 yerine Eurovision’ın büyük finalinin olduğu gecede yeni bir etkinlik düzenleneceğini açıklamıştı. Etkinliğe tam bir ay kala EBU yeni açıklamalarda bulundu.

“Europe: Shine A Light” etkinliği katılımcı 41 ülkenin haricinde Kazakistan, Kosova, Karadağ ve Bosna&Hersek’te de EBU’ya bağlı ulusal kanallar tarafından yayınlanacak. Böylece etkinliğin Türk ulusal kanalı TRT tarafından yayınlanmayacağı kesinleşti. Türk Eurovision hayranları bu etkinliği de YouTube’ta gerçekleşecek canlı yayından takip edecekler.

“Europe: Shine A Light” etkinliğinde bu yıl yarışmak için seçilen şarkılar yarışma formatı olmadan sergilenecek. Şarkıcılar şarkılarını kendi ülkelerinde söyleyecekler. Şarkıcılar 1997 yılının kazananı Katrina And The Waves’in “Love Shine A Light” şarkısını birlikte söyleyecekler.

Yarışmanın sunuculuğunu Rotterdam 2020’nin ev sahipleri Chantal Janzen, Edsilia Rombley (Eurovision 1998 ve 2007) ve Jan Smit yapacak. YouTube üzerindeki canlı yayında ise YouTuber Nikkie de Jager sunucu olacak.

Hayranlar hazırlanıp 1980 yılının kazananı Johhny Logan’ın “What’s Another Year” şarkısı için evlerinden koro oluşturacaklar.

16 Mayıs Türkiye saatiyle 22.00’da başlayacak etkinliğin yaklaşık iki saat sürmesi bekleniyor.

EBU önümüzdeki haftalarda da açıklamalar paylaşacak. 

 

Haber: Öykü 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com