EUROVİSİON AGAİN 1991’DE DÖRDÜNCÜ OLDUK

#EurovisionAgain’de her cumartesi akşamı farklı bir yıl TSİ 22.00’da Eurovision Song Contest resmi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanıyor. Bu hafta, yani 30 Mayıs akşamı, İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Eurovision 1991 yayınlandı. 

 

O yıl ülkemizi Can Uğurluer, İzel ve Reyhan Karaca ”İki Dakika” adlı şarkılarıyla temsil etmiş ve 44 puan toplayarak 12. olmuşlardı. Gecenin kazananı ise İsveç’ten ”Fångad Av En Stormvind” adlı şarkısıyla 146 puan toplayan Carola olmuştu. Fransa temsilcisi Amina, ”C’est Le Dernier Qui A Parlé Qui A Raison” adlı şarkısıyla İsveç temsilcisi ile aynı puanı aldı. Kurallar gereği kimin daha çok 12 tam puan topladığına bakıldı. Bu da eşitliği bozmadı. Daha sonra kimin daha çok ikinci en yüksek puan olan 10 puan topladığına bakıldı ve İsveç’in Fransa’dan daha fazla 10 puan topladığı belirlenince gecenin kazananı İsveç oldu.

Online Oylamada Dördüncü Olduk

EurovisionAgain yayınlandığı sırada tüm şarkılar bittikten sonra online oylama başlatılıyor ve izleyiciler temsili bir oylama yapıyor. Bu oylamada gerçek derecemizin sekiz basamak üstüne çıkarak dördüncü olduk.

 

Haber: Ece Kuzu

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com