NORVEÇ 2020 EUROVİSİON’A KATILIMINI ONAYLADI!

Norveç Devlet Televizyonu NRK, Norveç’in 2020 Eurovision Şarkı Yarışması’na katılacağını onayladı. NRK ayrıca sanatçıların ve bestecilerin MGP 2020’ye başvurabilmeleri için şarkı alımlarınada başladı.

Norveç Devlet Televizyonu NRK, 2020 ulusal seçimi Melodi Grand Prix (MGP) için hazırlıkları başlattı ve ulusal seçimine ilişkin kuralları ve düzenlemeleri yayınladı.

Norveç’in Eurovision Şarkı Yarışması Heyet Başkanı ve Melodi Grand Prix yapımcısı şöyle diyor:

Davet şarkı yazan herkese açık. Bu, dünyanın en büyük müzik yarışmasında yeralmak için eşsiz bir fırsat. Geniş bir anlayışla her türlü müziğe açığız.

ŞARKI ALIMLARI AÇIK
Norveç’i 2020 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmek isteyen besteciler ve sanatçılar başvurularını NRK’ya göndererek yapabilirler. Teslim süresi 17 Mayıs 2019’a kadar açık olacak.

Melodi Grand Prix 2020 için kayıt formunu ve kurallarını buradaki linkten görebilirsiniz.

Her ülkeden besteciler girişleri MGP 2020’ye kayıt yaptırabiliyor. Ancak ekip üyelerinden en az 1 kişinin Norveç’li olması gerekiyor.

Mayıs ayında İsrail’in Tel Aviv kentinde gerçekleşecek olan 64. Eurovision Şarkı Yarışmasında Norveç’i KEiiNO , şarkıları “Spirit in the Sky” ile temsil edecek ve ikinci Yarı finalde sahne alacak.

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com