SERTAB ZAMAN YOLCULUĞUNA ÇIKARDI

Sertab Erener yaz turnesi kapsamında Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verdi

Türkiye’nin güçlü seslerinden Sertab Erener Kerki – Solfej tarafından organizasyon yapılan yaz konserleri kapsamında bayramın 1. Günü Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verdi. Konser Covid-19 kuralları çerçevesinde gerçekleşti.  Seyirciler ateşleri ölçülerek ve maske kontrolü yapılarak alana alındı. Oturma düzeni koltuklar arası birer boşluk kalacak şekilde oluşturuldu. Sahneye Haziran’da yayınladığı “Ben Yaşarım” albümünden Aç Sesini ile başlayan Sertab Erener seyircileri selamladı. “Böyle bir zamanda konser veriyor olmak bizim için olağanüstü bir heyecan ve imkansızı başarmışız gibi hissediyoruz. İyi ki geldiniz. Herşeye rağmen birlikte burdayız. Maskelerinizi takıp oturun. Birbirimizi koruyalım.” dedi. 

Sertab Erener yeni ve eski şarkılarından oluşan repertuarla izleyenleri coşturdu. Pandemiden dolayı uzun zaman konser vermeyen Erener’in çok sevinçli olduğu gözlerden kaçmadı. Erener konserde barkovizyonda Ben Yaşarım albümündeki şarkılar için yapılan animasyon videolara yer verdi. Usta sanatçı şarkı aralarında konuşmayı ihmal etmedi. Erener yeni albümünün bir özelliği olduğunu, albüm hazırlığına pandemiden önce başladıklarını söyledi. “Albüm daha bitmemişti pandemi patladı. Stüdyoya gidiyoruz. Sokaklar bomboş, kurgu film gibi. Bir amaç var. O iyi birşey ama sonra ne olacağını bilmiyoruz. Ama o motivasyonla o zor günleri, ayları geçirdik.” diyerek albüm yapım sürecini anlattı. Sertab Erener ilk albümünden bazı şarkıların yeni versiyonlarını seslendirerek izleyenleri coşturdu. Erener dünden bugüne klasikleşmiş şarkılarını seslendirdi. Zaman zaman seyircilere de şarkıları söyleterek konsere katılımlarını sağladı. Yeni şarkılarının animasyon videolarını her ay Youtube kanalında yayınlanacağını duyurdu. Sertab Erener 2021 yılı için yeni projelerinin olduğunu, eski şarkılarının yeni versiyonlarının olduğu “Her Dem Yeşil” adlı bir Best Of albüm çıkaracağının müjdesini verdi.

Sertab Erener 10 yılı aşkın süredir birlikte çalıştığı vokalisti Zeynep Doruk’u sahneye davet etti. Doruk geçen yıl yayınladığı “Unutmasınlar” albümünden “Kim Derse Ki” adlı şarkıyı seslendirdi. Zeynep Doruk izleyicilerden tam not aldı. 

“ŞÜKÜRLER OLSUN”

   Sertab Erener 2003 yılında Letonya’nın başkenti Riga’da düzenlenen 48. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemize zaferkazandıran Everyway That I Can’ı seslendirdi. Şarkının sonunda seyircilerden “Türkiye seninle gurur duyuyor.” tezahüratlarıyla karşılaşan usta sanatçı “Şahanesiniz. Çok teşekkür ederim. Çok mutlu oluyorum böyle olunca. Tabi büyük sorumluluk bu. Yıllar geçtikçe bu sorumluluk daha da büyüyor. Azalacağına çoğalıyor. Böyle olacağını düşünmüyordum, ama her albüm, her yaptığın şey bir önce yaptığından daha iyi, daha güçlü, daha kendini doğru ifade edebildiğin, daha iyi bir müzik, daha iyi bir sound, hep yeni. Bütün bunları böyle bir şeye koyunca ne kadar zorlaşıyor bir bilseniz. Ama bu alkışlar, bu söylediğiniz şey beni çok mutlu ediyor. Diyorum ki şükürler olsun. Teşekkür ederim. Çok sağolun.” dedi.

   Yeni albümden sözü ve bestesi kendisine ait olan Kafanı Yorma şarkısıyla konserini tamamlayan Sertab Erener izleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Haber: PIRIL SONER

 

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com