SERTAB’TAN BOSTANCI’DA ELEKTRİK- AKUSTİK MÜZİK ZİYAFETİ

Sertab Erener geçtiğimiz günlerde Bostancı Gösteri Merkezi’nde elektrik- akustik bir konser verdi. 

    Türk insanını ve bir çok yabancıyı aynı sevgide ve aynı heyecanda birleştiren; kendi güzel, sesi güzel gerçek diva Sertab Erener geçtiğimiz günlerde Kerki-Solfej organizasyonuyla Bostancı Gösteri Merkezi’nde elektrik- akustik bir konser verdi. Sahneyi elektrik ve akustik olarak iki bölüme ayıran sanatçı sevenlerinin karşısına Sevdam Ağlıyor ile çıktı. Sırasıyla Aldırma, Mecbursun ve Yanarım şarkılarını akustik enstrümanlar eşliğinde müzisyen dostlarıyla birlikte oturarak seslendirdi. Akustik bölümden elektrik bölüme geçen sanatçı Hani Kimi Zaman, İstanbul,  Belki de Dönerim gibi şarkılarını dans ederek seslendirdi. Bölümler arası geçişlerde sahne arkasında bulunan dev ekranlarda müzik hayatına başladığı yıllara ait arşiv görüntülerine yer veren Erener izleyenleri 90’lı yıllara yolculuğa çıkardı.

 

Fotoğraflar: Serkan Kızılkaya

YENİ ALBÜM ÇOK YAKINDA

  Sertab Erener son albümü Kırık Kalpler Albümü’nü 2016’da yayınladı. Erener 4 yıl sonra 12 şarkıdan oluşan bir albüm çıkaracağını söyledi. Youtube kanalı için çekimlere devam eden Erener “Keşke Ben Söyleseydim” konseptiyle videoların devam edeceğini söyledi. 

   Duygusal şarkılarıyla izleyenleri hüzünlendiren Sertab Erener hareketli şarkılarıyla da coşturdu. Sertab Erener Sezen Aksu’ya vokal yaptığı yıllarda ilk şarkısını Bostancı Gösteri Merkezi sahnesinde seslendirdiği için bu sahnenin hayatında önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Usta sanatçı geleneği devam ettirerek kendisine uzun yıllar geri vokal yapan Zeynep Doruk’u sahneye davet etti. Zeynep Doruk 23 Ağustos’ta yayınladığı ilk albümünden Unutmasınlar Aşkım’ı seslendirdi. Erener ve Doruk mini bir düet yaparak izleyenleri mest etti.

“BİR MATEMATİĞİ YOK”

   Sertab Erener 2003 yılında ülkemize birincilik getiren “Everyway That I Can” şarkısını salonu dolduran 2500 kişilik koro ile seslendirdi. “Ama İngilizce yazıp gidip de gururlanacağımız, mutlu olacağımız şarkı olunca, herkes bir şekilde bu İngilizce şarkıyı ezberledi. Çok hoşuma gidiyor. Topu topu iki sevincimiz var; biri Eurovision, biri de Galatasaray. Ben bu yarışmaya gidip de 1’nci olduktan sonra gidenler, o gazla güzel dereceler aldık ya 2’nci olduk, 3’ncü. Her giden arkadaşım da bana bir şeyler soruyordu. Ben de diyordum bunun bir matematiği yok.Gittim, şans da yaver gitti, çok da iyi çalıştık. Zamanın bir güzel anı vardır, onu yakaladık ve 1’nci olduk geldik. Bir matematiği yok. 1’nci olmanın bir formülü varsa ben niye size söyleyeyim. İnsan başka biri 1’nnci olsun ister mi? İstiyor tabi ülkesi adına ama şahsen pek hoşuna gidecek bir durum değil. Ama sağ olsun TRT konuyu tamamen kapattı. Çok teşekkür ediyorum.” diyerek seyircileri güldürdü.

    Sertab Erener ilk albümünden Ateşle Barut’un Ozan Yılmaz imzalı yeni düzenlemesini seslendirerek konserini tamamladı. Seyircilerin alkışı üzerine bis yapan sanatçı Zor Kadın, Kendime Yeni Bir Ben Lazım ve Kumsalda şarkılarını seslendirdi. Erener güçlü sesi ve sahne performansıyla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

HABER: PIRIL SONER

 

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com