Türk Eurovision Fanı Fatih Melek’ten Yeni eurovision filmi senaryosu ‘Take Me To Euroheaven’

Ünlü Türk eurovision fanı ve özellikle eurovision öncesi yayımladığı parodilerle tanınan Fatih Melek eurovision ile ilgili bir film senaryosu yayınladı. İşte yazarın bizimle paylaştığı birkaç düşünce.

“Viyana 2015’ten döndükten sonra bir Eurovision filmi yazma kararı aldım. Çünkü dünyadaki en sevdiğim iki şeyi yazıyordum: yazı yazmak ve Eurovision. Bu yüzden çok eğlenceli olacağını düşündüm. İlk taslağı 2016’nın sonunda bitirdim, sonra 2018’de büyük bir revizyon yaptım. Etrafına gönderdim ama elbette, güçlü bağlantılarınız olmadıkça insanların senaryonuzu okumasını sağlayamazsınız. Aslında bir arkadaşım aracılığıyla eski bir Netflix yöneticisine gönderdim. Daha sonra Haziran 2018’de Netflix’in bir Eurovision filmi yaptığını öğrendim! Bu büyük bir sürprizdi.

“Komik olan şey, filmimdeki hayali Eurovision’un“ Mükemmel Uyum ”sloganı olması. Netflix’in Eurovision film setindeki fotoğraflar, filmlerindeki Eurovision’un “Mükemmel Uyum” sloganına sahip olduğunu gösterdi. Eminim büyük bir tesadüftü çünkü senaryom, sevdiğim Will Ferrell komedisinden daha uzakta olamazdı. Ancak hayal gücümün büyük bir Netflix yapımına benzer bir şey yaratabileceğini görmek benim için cesaret vericiydi. ”

“Bu yüzden, bu filmi dünyayla paylaşmak istediğime karar verdim, bilgisayarımda gizli tutmak istemiyorum. Bu yüzden Wattpad’de yayınladım. Okumak beni farklı bir dünyaya götürüyor, ne olacağını bilmeme rağmen kalp atışlarım aslında sonunda yükseliyor! Umarım insanlar okuduğunda, aynı hisseder, güler ve iyi vakit geçirirler, özellikle bu karantina günlerinde. Eurovision 2020’nin iptali hala üzüyor ve bu yıl bir parodi yaratıp yaratamayacağımı bilmiyorum. Bunun yerine insanlara Eurovision için Budapeşte’ye gittiğimiz bu paralel evreni veriyorum. 

Fatih Melek’in eurovision senaryosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.wattpad.com/847406369-take-me-to-euroheaven-scene-1

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com