8-9 Şubat Haftasonu – Eurovision Gelişmeleri

8-9 Şubat Haftasonu – Eurovision Gelişmeleri

Eurovision 2020 Şarkı Yarışması için bu haftasonu oldukça hareketli geçti. Bu haftasonu olan bazı önemli olayları bu yazımızda sizin için derledik.

SANREMO 2020 FİNALİ YAPILDISanremo 2020 finali yapıldı. Diodato, ‘Fai Rumore’ isimli şarkısıyla finalde birinci olarak Eurovision 2020’de İtalya’yı temsil etmeye hak kazandı. Öte yandan 2017 yılında İtalyayı temsil edip Occidentali’s Karma şarkısı ile 6. olan Francesco Gabbani, Sanremo 2020’de ‘Viceversa’ isimli şarkısıyla ikinci olarak yarışmaya tekrar katılma isteğini gerçekleştirememiş oldu.

LETONYA TEMSİLCİSİNİ SEÇTİLetonya’nın Eurovision Şarkı Yarışması için göndereceği sanatçıyı seçmek için düzenlenen Supernova 2020 tamamlandı. Samanta Tina, ‘Still Breathing’ şarkısıyla Eurovision 2020’ye katılmaya hak kazandı.

MALTA TEMSİLCİSİNİ SEÇTİX Factor Malta, Eurovision 2020 şarkı yarışması için seçimini yaptı. Malta’yı bu sene Eurovision’da Destiny Chukunyere  temsil edecek

MELODIFESTIVALEN İKİNCİ YARI FİNALİ TAMAMLANDI​

Dört yarı finalden oluşan ve İsveç’in temsilcisini seçmek için düzenlediği Melodifestivalen 2020’ de ikinci yarı final tamamlandı. Anna Bergendahl ve Dotter, 7 Mart’ta düzenlenecek finale katılmaya hak kazandı. Yarışmanın üçüncü yarı finali 15 Şubat, dördüncü yarıfinali ise 22 Şubat’ta yapılacak.

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com