SERTAB’IN ‘BU DÜNYA’ SI

     Türkiye’nin güçlü seslerinden Sertab Erener 4 yıl aradan sonra çıkaracağı yeni albümünün habercisi “Bu Dünya” adlı single’ı (tekli) geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

    Ülkemizin önemli seslerinden Sertab Erener 2016 yılında yayınladığı Kırık Kalpler Albümü’nden 4 yıl sonra yeni albümünü 12 Haziran’da müzikseverlerle buluşturacağını açıkladı. Albümün çıkış şarkısı “Bu Dünya” geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Şarkının sözü Sertab Erener’e, müziği ise Emre Kula’ya ait. Bu Dünya’da Akustik ve bas gitar, mandolini Emre Kula, perküsyonu ise Onur Nar çaldı. Şarkının davul programlama ve mix’i Ozan Yılmaz tarafından yapıldı. Kapak tasarımı illustratör Sadi Güran’a ait. Şarkının klibi lyric video olmasıyla dikkat çekiyor. “Bu Dünya” Kübra Su Yıldırım’ın çizimleriyle hayat buldu.

    Sertab Erener sosyal medya hesaplarından Bu Dünya ile ilgili kısa videolar paylaşarak sevenlerinin meraklarını giderdi. Uzun zamandır dünya meseleleriyle ilgili duyarlılığıyla dikkat çeken usta sanatçı “Birbirimizi tanımasak da aynı yolun yolcuları, aynı evin konuklarıyız. Yarın güneş yeniden doğsun, yıldızların altında dünya hep dönsün diye hepimiz sen, ben ve o demeden yaşamalı. Çünkü bu dünya kimseye kalmayacak!” sözleriyle sosyal mesaj verdi.

   

   Sertab Erener Bu Dünya’nın lansmanını Instagram hesabından canlı yayında yaptı. Covid-19 salgınından önce albümü kaydettiklerini, karantina sürecinde albüm çıkarmak konusunda kararsız kaldığını ama yeni şarkıları bir an önce sevenleriyle buluşturmak istediğini söyledi. Hayranlarının sorularını yanıtlayan Erener şarkısını ilk kez canlı yayında seslendirdi.

BU DÜNYA

Söz: Sertab Erener

Müzik: Emre Kula

Ben birinin kızı 
Sen birinin oğlu 
Hepimiz dünyа doğumlu 

Ben birinin аzı
Sen birinin çoğu
Ben birinin dostu
Sen birinin düşmаnı
Hepimiz dünyа doğumlu


Ben birinin beyаzı
Sen birinin günаhı
Ben birinin ölümü
Sen birinin doğumu
O Uzаk doğu
Ben Ortа doğu
Biz Yаkın doğu
Hepimiz insаnoğlu 

Kаnunu yаzsаn 
Sаhibi olsаn 
Ne fаydа

Tаcını tаksаn 
Gаlibi olsаn
Ne fаydа

Yаlnız gelir çırılçıplаk kаlırsın bir аvuç toprаk
Önce insаn olmаyа bаk
Bu dünyа dа hiç kimseye de kаlmаyаcаk

 

Haber: Pırıl Soner

 

 

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com