AMİR NİKOS VERTİS İLE DÜETE İMZA ATTI

  2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Fransa’yı temsil eden Amir, Yunanistan’ın popüler sanatçılarından Nikos Vertis ile düete imza attı.

2016 yılında Stockholm’de yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda Fransa’yı J’ai cherché ile temsil eden Amir Haddad Yunanistan’ın popüler sanatçılarından Nikos Vertis ile “Si on n’ aime qu’ne Fois / I Leksi S’Agapo” (The Word I Love You) şarkısında düet yaptı.

  “Si on n’ aime qu’ne Fois / I Leksi S’Agapo” Fransızca ve Yunanca dilinde yazılmış ballad türünde bir şarkıdır ve iki kişinin ayrıldığı ve birbirleri olmadan yapamayacağı zaman bile çok büyük olan sevginin gücünden bahsetmektedir. Şarkının Fransızca sözlerini Amir ve Nazim Khaled, Yunanca sözlerini ise Nikos Vertis yazmıştır. Prodüktör ve besteci Assaf Tzrouya’dır.  Şarkının klibinin yönetmenliğini Sherif Francis üstlenmiştir. Şarkının klibi Yunanistan’ın Attika bölgesine bağlı Aigaleo (Egaleo) şehrinde YTON The Music Show adlı etkinlik mekanında ve Y Project Restaurant’ta çekilmiştir. Fotoğraf yönetmenliğini Thomas Varvias yapmıştır. “Si on n’ aime qu’ne Fois / I Leksi S’Agapo” THEAMA ve Heaven Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanmıştır.

  Amir (Amir Khilfa Khedider Haddad) 1984 yılında Fransa’nın Sarcelles şehrinde doğmuştur. 2006 yılında İsrail Kokhav Nolad müzik yarışmasına katılmıştır. 2011 yılında “Vayehi” adlı İbranice dilinde albümü yayınlamıştır. Aynı yıl The Voice yarışamasına katılmış ve yarışmayı üçüncü bitirmiştir.

  Amir Haddad 2016’da Nikos Vertis’in 2011’de yayınladığı “Eimai Mazi Sou” albümünden “An Eisai Ena Asteri” (Eğer Bir Yıldız İsen) şarkısını seslendirdiği video Oikotimes Youtube kanalında yayınlanmıştır.  Amir Haddad 2016 yılında 14 Mayıs’ta İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılan 61.Eurovision Şarkı Yarışması’nda Fransa’yı “J’ai cherché ile temsil etmiş 257 puan alarak altıncı olmuştur.

  Amir bu sene  Fransa’yı temsil etmek için seçilen Tom Leeb’in “The Best In Me” şarkısının söz yazarlarından biridir.

  Amir Haddad bu güne kadar Vayehi (2011), Aucoeur de moi (2016), Addictions (2017) olmak üzere üç stüdyo albümü, on tekli yayınlamıştır.

   Nikos Vertis (Nikalos Vertis Arvantidis) 1976’da Hollanda Gorinchem’de doğmuştur. 7 yaşında Buziki çalmaya başlamıştır. 15 yaşında şarkı söylemeye kulüplerde sahne alarak başlamıştır.

  Nikos Vertis 2003 yılında Fethiye’de düzenlenen Uluslararası Akdeniz Şarkı Yarışması’na katılmış ve dördüncü olmuştur. İlk albümünü de o yıl Universal Music etiketiyle yayınlamıştır. “Thelo na me niosis” (I want to you feel with me) Yunanistan sınırlarını aşmıştır. Youtube’da 3.178.617 görüntülenme sayısına ulaşmıştır. Nikos Vertis bugüne kadar yedi stüdyo albümü yayınlamıştır.

Nikos Vertis şarkılarında aşk acısı ve ulaşılamayan sevgili temalarını işlemektedir.

Haber: PIRIL SONER

Kaynak: 

http://infenetwork.net/france-listen-to-amirs-new-song-in-collaboration-with-popular-greek-singer-nikos-vertis/

https://greekcitytimes.com/2020/03/22/nikos-vertis-amir-release-new-hit-song/

https://tr.wikipedia.org/wiki/Amir_Haddad

https://nikosvertis.com/index-en.html

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com