ARNAVUTLUK EUROVİSİON 2021 TEMSİLCİSİNİ VE ŞARKISINI BELİRLEDİ!

Eurovision 2021’in ilk şarkısı belli oldu. Arnavutluk’un geleneksel müzik yarışması Festivali i Këngës’in elli dokuzuncusu tamamlandı ve ”Karma” isimli şarkısıyla birinci olan Anxhela Peristeri, ülkesini Rotterdam’da temsil etmeye hak kazandı.

Anxhela Peristeri, on yedi rakibini geride bırakarak birinci geldi. Peristeri, şampiyonluk sonrası verdiği röportajda Eurovision’a katılmanın bir hayali olduğunu ve çok mutlu hissettiğini aktararak kendisine destek verenlere teşekkürlerini iletti. ”Karma” isimli şarkısını Eurovision’da İngilizce mi yoksa anadili Arnavutçada mı seslendireceği sorusuna ise ”henüz karar vermedik” şeklinde yanıt verdi.

EUROVİSİON’DA ARNAVUTLUK

Arnavutluk Eurovision’a ilk olarak 2004 senesinde İstanbul’da düzenlenen yarışma ile katıldı. O yıldan bu zamana aralıksız katılım göstermiştir. Toplamda sekiz kez büyük finale çıkma başarısı gösteren Arnavutluk, en iyi Eurovision derecesini ise 2012’de Bakü’de düzenlenen yarışmada Rona Nishliu ve şarkısı ”Suus” ile almıştır.

Festivali i Këngës’in elli sekizincisi kazanan Arilena Ara, ülkesini mart ayında iptali açıklanan Eurovision 2020’de temsil etmek için hazırlanıyordu. Arilena Ara, Festivali i Këngës 58’de ”Shaj” isimli şarkısıyla birincilik elde etmiş, şarkı daha sonra İngilizceye çevrilip ”Fall From The Sky” ismini almış ve Eurovision 2020’de İngilizce versiyonuyla yarışması kararlaştırılmıştı.

 

Haber: Ece Kuzu

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com