Chp Adana MilletVekilinden Eurovision Atağı


CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, 1975 yılından bu yana katıldığımız ve ne yazıkki 2013 yılından bu zamana kadar uzun bir süredir katılmadığımız Eurovision şarkı yarışmasını, TBMM gündemine getirdi.

2013 yılından bu yana Türkiye’nin yer almadığı Eurovision şarkı yarışmasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu.

Ayhan barut: Toplumsal heyecan ve mutluluk yaşatan sanat, müzik, futbol gibi alanlarda uzunca bir süredir başarı elde edemiyoruz. Türkiye’nin yaşadığı en büyük heyecanlardan biri de Eurovision şarkı yarışmasıdır.

Milletimiz bu yarışmada bütün aile fertleri ile ekrana kilitlenir, yarışan sanatçısını bütün milli duygularıyla ve dualarıyla desteklerdi. Bu büyük heyecan ve eğlenceden milletimiz 2013 yılından beri mahrum edilmektedir. Son dönemde katılamadığımız Eurovision Şarkı Yarışması’na TRT’nin oylama sistemine ilişkin yaptığı eleştirilerin neden olduğu bilinmektedir. 2003 yılında sanatçımız Sertab Erener ile birinci olduğumuzu hatırlarsak bu iddialar inandırıcı değildir. Asıl katılmama sebebimiz ise iktidarın siyaset anlayışıdır. 

Eurovision Şarkı Yarışmasına tekrar katılmak ve ülkemiz sanatçısının yarışmasını sağlamak için bir çalışmanız, ilgili kurumlara bir talimatınız olacak mı?

Bu yıl bilindiği üzere eurovisionda şuan katılımı onaylamış ama daha açıklanmamış süpriz bir ülke var.  O ülke acaba TÜRKİYE olabilir mi. Yoksa bu konuda bir çok meclis konusu gibi masada mı kaldı? 

Fuat oktay henüz daha bu konu hakkında ne meclisde Ayhan BARUT’a nede sosyal hesaplarından bir açıklama yaptı. 

2013 yılından bu yana ülkemizde bir çok Eurovision takipcisi hatta Sanatçılarımız tekrardan yarışmaya döneceğimiz zamanı bekliyor. Belkide o zaman bu zamandır yada kum saatinin sonuna gelmişizdir. Şuan için net birşeyler söylenemez.

YAZAN: PIRIL SONER ve ENES SAVAŞ ŞARDAĞ : EurovisionDream // InfeTurkey Editörü.

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com