DANİELA SİMMONS TÜRK MÜZİSYENLERLE BİR ÇALIŞMA YAPTI

Eurovision 1986 ikincisi; Eurovision tarihinde birincilik kazanan ilk Türk besteci Atilla Şereftuğ’un eşi Daniela Simmons, Türk müzisyenlerle bir çalışma yaptı. ”Efsane Türk müzisyen Levent Altındağ’a bir sürpriz olarak bestelenmiş ve icra edilmiştir” şeklinde tanımlanan Mr. LEVO isimli eserin sözleri Daniela Simmons’a, bestesi ise Aycan Teztel’e ait.

Daniela Simmons Eurovision 1986’da İsviçre adına yarıştı. Norveç’in Bergen kentinde düzenlenen yarışmada Daniela Simmons; Atilla Şereftuğ’un bestelediği, Nella Martinetti’nin sözlerini yazdığı Pas Pour Moi  isimli şarkıyla 140 puan toplayarak ikinci oldu. İki sene sonra, Eurovision 1988’de, İsviçre’nin şarkısında yine Atilla Şereftuğ ve Nella Martinetti’nin imzası bulunuyordu. Dublin’de Ne Partez Pas Sans Moi isimli şarkıyla İsviçre adına yarışan ve 137 puan toplayarak birinci olan isim Celine Dion’du.

 

Celine Dion’un Eurovision macerasını ve büyük başarıdaki Atilla Şereftuğ katkısını ayrıntılı olarak anlattığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz 🙂

Céline Dion’un Eurovision Geçmişi: Atilla Şereftuğ ve Daha Fazlası

Haber: Ece Kuzu

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com