Eski Eurovision’un yerini yeni dönem tutabilir mi ?

Ah ah nerde o eski bayramlar,küçükler büyüklerinin ellerini öpmeye giderdi. Şimdilerde kimse kimsenin elini öpmüyor. El öpmek ile dil aşınmaz dostlarım.

Belki ben “nerde o eski bayramlar” demek için daha çok genç sayılırım ama “ah nerde o eski Eurovision” diyecek kadar gençim. Eski Eurovision şarkı yarışmasında herkes’in bir hikayesi bir azmi vardı. Eskiden elbette rekabet vardı lakin rekabetten daha fazlası dostlukda vardı. Şimdilerde ise sadece rekabet hakim, kim kimi nasıl ayını kaydırsam diye fırsat kovalıyor. Avına yaklaşan bir aslan misali herkes pusuda bekliyor. En acısıda ne bilyor musunuz? Eskiden temsilcilerde sevimlilik vardı. Biraz sert olacak belki ama yeni dönem temsilcilerin suratlarına bakasım gelmiyor.

Sıcak kanlılık öldü. Evet belki müziklerin kalitesi biraz atmış olabilir ama buna doğru olantıda kıyafetlerde azalmada mevcut. Siz ne düşünürsünüz bilmem ama bana 2015 yılından sonra Eurovision şarkı yarışması benim için ölü bir yarışma haline dönüşmüştür. Ben artık sadece rekabet olduğu bir yarışma istemiyorum. Ev sahibi ülkelerin gösteriş yapacakları Eurovision izlemek istemiyorum. En önemlisi bu buraya dikkat ben Eurovision’a dünya starları çıksın istemiyorum, Eurovision’dan dünya starları çıksın istiyorum.

Yazan : Enes savaş Şardağ 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com