EUROVİSİON 1977 BİRİNCİSİ ŞARKIYI HAZAL TÜRKÇE SÖZLERLE YENİDEN YORUMLADI

Dünyada milyonlarca Eurovision fanatiği var. Her sene yapılan bu büyük müzik şöleninde kazanan veya yarışan şarkılar milyonlarca kişi tarafından keyifle dinlenir ve çeşitli sanatçılar tarafından yeniden yorumlanırlar.

İşte böyle bir çalışma bu günlerde ülkemizde gerçekleşti. 1977 senesinde Fransa’ya birincilik kazandıran şarkıyı Marie Myriam söylemişti. Dünyada klasikler arasına giren bu şarkı için Türkiye Eurovision kulüp başkanı Ali Durgut bir çalışma yaptı ve ünlü besteci ve söz yazarı Selahattin Erhan ile anlaştı, sözler yazıldı. Sıra orijinal şarkıya en uygun sesin araştırılmasına geldi. Çeşitli elemelerden sonra Hazal’ın sesinde karar kılındı. Aynı süreçte yapılan Ulusal Model 2021 yarışmasında birinci olacak erkek modelin de klipte oynaması hususunda anlaşıldı. Yarışma sonuçlanınca klip çekildi ve şarkı piyasaya sunuldu.

Şarkı Eurovision camiasında müthiş bir ilgi gördü. İlk yorumcu Marie Myriam’dan tebrik mesajı dahi geldi.

Hazal, bu şarkıyla yeniden bir çıkış yakalamanın heyecanıyla müzik hit listelerine şimdiden girdi. Model Osman Altıntaş da düzgün fiziğiyle kendi alanında büyük bir şans yakaladı. Genç kızların hayran olacağı isme ”yeni Kıvanç” diyenler bile var.

Yapımcı Kekeva Müzik CEO’su Kemal Kekeva şarkıdan çok umutlu. Aranjör Sezgin Gezgin ise şarkının beğenilmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Bu sektörde haklı yerini almaya çalışan EurovisionDream kulüp başkanı Ali Durgut ise Eurovision ‘dan sonra yeni organizasyonlarla Türkiye’de adından bahsettirecek önemli bir girişimci olduğunu şimdiden ispatlamış olmanın keyfini yaşıyor.

Şarkıcı Hazal yeni projeyi sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

Hazal – Sevgilim şarkısını buradan dinleyebilirsiniz.

 

Haber: EurovisionDream İnfe Türkiye

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com