Geçmişe özlem

Özlüyoruz o güzel heyecanı, o kalp atışlarını. Eurovision şarkı yarışmasının bir zamanlar ülkemizde tutku ile karşılandığı zamanları belki. Ulusal final yaptığımız zamanları, şimdi bırakın ulusal finali yarışmaya katılmaz olduk ya neyse.

Ulusal finallerin bile tadı başka heyecanı başka olurdu. Böyle ekrana kitlenip acaba ülkemizi kim temsil edecek beklerdik. Çekirdek kola bütün aile o ekranda sonucun açıklanmasını beklerdik. Aslında aile ilişkileri açısından iyi bir sosyal aktivite oluyor diyebilirsiniz de buna. Mesela bizim ailenin foverilerinden biri Turkish Delight şarkısıdır.

 

Arzu Ece ve Gür Akad ikilisinin ikinci olduğu 1991 elemelerinin 3.lüğünü, başını Melis Sökmen’in çektiği Grup Festival ile beraber paylaşan Rüya Ersavcı, ”Turkish Delight” isimli şarkısıyla elemelerin favorisi gösteriliyordu. Ersavcı şarkısına hazırladığı İngilizce versiyonları da içinde bulunduran bir Avrupa tanıtım EP’si dahi hazırlamıştı.
Ben çok özledim o güzel günleri ailem ile televizyon karşısında eurovision şarkı yarışmasını izlemeyi. TRT belli gerekçelere sığınarak katılmıyor lakin bu kadar fazla kasmaya ne gerek var onuda çözebilmiş değilim, değiliz. Sonuçta bu bir şarkı yarışması zafer elbette isteriz ki bizim gibi bunu tüm ülkelerde istiyor. Artık zamanı gelmedi mi? Belkide geçiyor. Ülkemizde yeni Sertab’lar çıkmalı artık. Ulusal final yaparak şu yarışmaya geri dönsek ne kaybımız olur? Aksine kazancımız olmaz mı?
Özledim ve özledik. Ne diyeyim bu yılda geçti 2021 yılında umarım Yarışmaya geri döneriz.

YAZAN : İLKER ŞARDAĞ

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com