Gürcistan temsilcisi bugün belli oluyor!

2 yıldır finale hasret kalan Gürcistan, bu sene ulusal final yerine farklı bir yol izleme kararı aldı.Temsilcisini Idol yarışmasıyla belirleyecek olan Gürcistan’da bugün karar günü!

Türkiye saatiyle 21.00’da başlayacak yarışmada 8 finalist kıyasıya rekabet edecek.
Bakalım bu 8 isimden hangisi ülkesini 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmeye hak kazanacak?
İdol yarışması Gürcistan’ın Allstar’ı diyebiliriz. Yarışmada daha önce ses yarışmasında yarışıp derece yapmış isimler yarışacak. Tuhaf olan kısım ise şarkılar daha önceden yayınlanmıyor. Bu bir strateji midir yoksa değil midir onu bilmiyoruz. Bizim düşüncemiz şarkılar çabuk eskimesin yönünde.

Hadi şimdi bu gece yarışacak 8 ismi tanıyalım;

1)Oto Nemadze
Oto,2011 Yılındaki Idol’ü birinci olarak tamamladı ve ardından 2013 yılında The Voice of Ukraine isimli yarışmada boy gösterdi. 2017’de ülkesini temsil etmek için Ulusal Finale katılsa da ülkesini temsil etmeye hak kazanamadı.

2)Tamar Lachkepiani
Tamar henüz çok küçük. 16 yaşında ve ilk kez bir yarışmaya katılacak. Bakalım neler yapacak?

3)İkako Aleksidze
İkako da Tamar gibi 16 yaşında. Geçen sene X Factor’da boy gösteren İkako, bakalım bu sefer neler yapacak?

4)Giorgi Pruidze
Bir başka finalistimiz de 16 yaşındaki Giorgi. Giorgi 2015 yılında X Factor’e katılmıştı.

5)Nini Tsnobiladze
Nini çok tecrübeli bir isim. 2012’de katıldığı The Voice of Georgia’da 2.oldu ve daha sonra aynı yarışmanın Ukrayna ayağına katıldı. Kendisi Ukrayna ve Gürcistan tanınan bir isim. Bakalım tecrübesi ülkesini temsil etmeye yetecek mi?

6)Giorgi Nakashidze
2015 X Factor birincisi.

7)Dima Kobeshavidze
Geçmişte The Voice ve X Factor gibi yarışmalara katılsa da kazanamadı.Ülkesinin 2017’de düzenlenen ulusal finalinde katılmıştır.

8)Liza Kalandadze
16 yaşındaki Liza, 4.kez yarışmalara katılıyor.

Gürcistan ilk kez 2007 yılında yarışmaya katılmaya başlamıştır.En iyi derecelerini 2010 ve 2011’de 9.lukla alan Gürcistan’ın en kötü dereceleri ise 2014 ve 2018’de ki yarı final sonunculuklarıdır.Ülkeyi en son Ethno-Jazz Band Iriao “For You” isimdeki şarkılarıyla temsil etmiştir.

Gürcistan günümüze dek sadece 1 kere yarışmadan uzak kalmıştır, o da Moskova 2009 Eurovision!
2009’da Gürcistanı “We Don’t Wanna Put In” isimli şarkı temsil edecekti fakat şarkı sözlerinden de belli olacağı üzere şarkı bazı kurallara uymuyordu.Şarkıda dolaylı yoldan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e göndermeler vardı.Rusya delegasyonunun inceleme başvurusuyla şarkı incelemeye alındı. EBU tarafından ve şarkının yarışma kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle diskalifiye edildi.

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com