İsrail Temsilcini Belirliyor!

Geçtiğimiz yıl şarkının açıklanmasıyla birlikte bahislerde birinci sıraya yerleşen ve yarışma haftasında yerini Kıbrıs’a bırakarak kafaları karıştıran İsrail,her şeye rağmen Büyük Final’in sonunda halk oylarıyla geceyi 1. sırada galip olarak tamamlamıştı.

Yarışmadan sonra da bu başarı devam etmiş,Eurovision’un resmi YouTube kanalında en çok izlenen video olmuştu. Hatta New York’daki Times Meydanı’nda yüzlerce insan bu şarkıyla eğlenmişti.

Ev sahipliğinde da aynı başarıyı göstermek isteyen İsrail, hem yarışma hem de temsilci seçimleri için büyük titizlik gösteriyor. Bu seneki temsilci Netta kadar yetenekli olur mu bilemesek de yarışmanın detayları şu şekilde;

Temsilcinin belirlendiği sistem, isim olarak farklılık gösterse de Türkiye’de bir dönem yayınlanan Rising Star sistemiyle aynı. ‘HaKokhav HaBa L’Eurovizion’ adı verilen yarışma 2015 yılından itibaren İsrail’in temsilci seçiminde etkili bir rol oynamakta.

Yarışmanın sunucusu artık Eurovision dünyasının da tanıdığı Assi Azar ve ona eşlik eden isim ise Rotem Sela. Jüri koltuğunda ise Asaf Amdursky,Keren Peles,Shiri Maimons(İsrail 2005 Temsilcisi),Harel Skaat(İsrail 2010 Temsilcisi)ve Static&Ben-El Tavori bulunmakta.

Aynı zamanda Danielle Mazuz(Netta’nın backvokalisti ve dansçısı) ve Maya Bouskilla(Eurovision’da İsrail’i temsil etmek için birçok kez başvuru yapmış sanatçı) gibi tanıdıklar isimlerde yer almakta.

Finalistler ise şu şekilde;
-Maya Buskila
-Ketreyah Fouch
-Kobi Marimi
-Shefita (Rotem Shefy)

Yarışma bu akşam Türkiye saatiyle 22.15’te başlayacak!

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com