MECC’NİN çatı nedeni Maastricht’i Eurovision ev sahibi şehir olarak seçmemek için yeterli mi ?

MECC’NİN çatı nedeni Maastricht’i Eurovision ev sahibi şehir olarak seçmemek için yeterli mi ?

30 Ağustos 2019’da Rotterdam’ın 2020 Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapmak üzere seçildiği ortaya çıktı. Bu, Maastricht’in gelecek yıl yarışmaya ev sahipliği yapmayı kaçırdığı anlamına geliyordu, ancak en azından barındırma yarışında kalan adaylardan biri olmayı başardılar.

Maastricht açıkladı, bunu yapma şansı verilseydi, yarışmaya nasıl ev sahipliği yapardı.

Maastricht gelecek yıl Eurovision Şarkı Yarışmasına ev sahipliği yapmak için hangi mekanları kullanmayı planladıklarını da söyledi. Aşağıda MECC ve npo, Avrotros, NOS ve EBU’NUN gelecek yıl barındırma işi için Maastricht’i seçmemeye karar vermesinin nedenleri de dahil olmak üzere bu mekanları tarayacağız.

MECC: sorunları olan bir çatı

Yarışmanın ev sahipliği Maastricht’e verilmişse, yarışma MECC’DE yapılırdı. 1limburg’dan gelen raporlar, Hollandalı yayıncıların (NPO/AVROTROS / NOS) mekanın sahip olması gereken taşıma kapasitesini netleştirmediğini gösteriyor. Geçen ay yapılan tartışmalarda MECC’NİN tavanının yüksekliği ve çatının gücü sorgulandı. Bu, Yarışmada kullanılan yapıları destekleyebilmesini sağlamak demekti. Çatının yaklaşık 200 ton desteklemesi gerektiği açıktı.

MECC Direktörü Rob van de Wiel, iki büyük salonun kullanılması durumunda çatının potansiyel olarak mücadele edeceğini söyledi. Bu nedenle, Maastricht Heyeti yeniden inşa planlarını hurdaya çıkarmaya ve bunun yerine tek başına Zuidhal’a odaklanmaya karar verdi-birçok kaynak içermeyen daha küçük bir salon. Heyet zuidhal onların odak kaymıştır planları çok pahalı ve zaman alıcı olduğu ortaya çıktı demiştir. Limburg’daki yerel medya, Eurovision Şarkı Yarışması’nın organizatörlerinin maastricht’e çatının yarışma için çok uygun olmadığını daha önce bildirmemesine kızgın. Maastricht Heyeti çatı uygunsuz olduğunu Temmuz ayında site ziyareti sırasında söylendiği iddia ediyor.

Euroclub & Eurovision Köyü

Akredite kişiler (heyetler, basın vb.) Euroclub erişimi olurdu. Başlangıçta, Maastricht ‘şehir çayır’ yuvarlak silo kurmak istedim. Ancak, yayıncılara ve Hollandalı OGAE organizasyonuna danıştıktan sonra, uygun mekan olarak Muziekgieterij olarak karar verdiler. Bunu yaparak Eurovision Köyünün kapasitesini artıracaktır. Muziekgieterij ayrıca Cuma öğleden sonra Maastricht basın toplantısı için yer oldu.

İnsanların yarışmayı kaçırmamalarını (büyük ekranlarla izlemelerini) sağlayabilecekleri mekanlardan biri olan Eurovision Köyü, Sfenkskwartier’de bulunan yeni ‘şehir Çayırında’ yer alacaktı. Şehrin eski Sanayi tarafı şimdi Eurovision Şarkı Yarışması’nın güzel bir şekilde uyacağı her türlü kültürel proje için kullanılıyor.

Açılış Töreni

Gelenekte olduğu gibi, Eurovision haftasından önce her pazar, yarışma için açılış töreni gerçekleşecek. Maastricht Meuse Nehri Duba üzerinde yer alan (katılımcı yarışmacılar yürümek istiyorum) Kırmızı Halı ile, ‘il Evi’ kullanmayı tercih etmişti. Dubaların nasıl çalışacağına dair başka bir açıklama yapılmadı.

Limburg eyaletinin Maastricht teklifini açıkça desteklemeyi nasıl seçtiğini görmek, Provinciehuus’ta açılış törenine ev sahipliği yapmak mantıklı bir fikir olurdu.

Insignia değişimi

Tel Aviv’in maastricht’in anahtarlarını geçeceği anahtar değişimi Belediye binasında gerçekleşecekti. Maastricht ayrıca, sadece Maastricht’te değil, Hollanda’nın her yerinde vesileyle işaretlemek için bir geri sayım saatine sahip olmak için bir planı vardı.

TEFAF Sanat Fuarı (9 Mart’ta gerçekleşecek olması nedeniyle), katılımcı ülkelerin 2020 yarışmasına girişlerini sunacakları Heyet Başkanları toplantısının mekanı olacaktı.

Rekabete ev sahipliği maliyeti

Maastricht, 2020 yılında Eurovision Şarkı Yarışmasına ev sahipliği yapmak için 300.000 €civarında para harcadı. Şehir, yarışmayı finanse etmek için kullanılacak olan fon akışlarının detaylandırıldığını belirtti:

Maastricht Belediyesinden 6 milyon €
İlden 6,5 milyon €
Yarışmanın ev sahipliği yardımcı olmak için kaynakların € 5.2 milyon
Odalar
Maastricht’in teklifinde en çok konuşulan konulardan biri, mevcut olan konaklama seçenekleridir. Maastricht, mürettebat, heyetler ve basın için 3.000 odayı engelledi. Buna ek olarak, Maastricht ayrıca maastricht’in 40 kilometre içinde (Belçika ve Almanya’daki odalar dahil) odalara baktı ve bu da yarışma için 13.225 oda garantiledi. Ancak bidbook, çevredeki şehirlerden ve bu şehirlere ulaşım hakkında bilgi sağlamaz.

Reklam

Planlarının bir parçası olarak Maastricht, Maastricht çevresindeki dört havalimanına sayaçların yanı sıra 400 bayrak, 120 afiş, 150 otobüs barınağı ve 150 taksi ve otobüsle Maastricht’i Eurovision ruhuna sokacaktı.

Eğer tüm bunlara izin verilseydi Maastricht nasıl bir ev sahipliği yapardı? Eurovision için güzel bir yıl olur muydu?

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com