MUTLU YILLAR ŞEBNEM PAKER!

Eurovision tarihimizin kıymetli sanatçılarından, ülkemize Eurovision’da ilk derecesini kazandıran Şebnem Paker’in bugün (20 Temmuz) kırk üçüncü doğum günü. EurovisionDream ekibimiz ve siz değerli takipçilerimiz adına bu yazımda sayın Şebnem Paker’e ailesiyle, sevdikleriyle ve öğrencileriyle birlikte müzik dolu nice mutlu yıllar diliyorum 🙂 

EUROVİSİON’DA ŞEBNEM PAKER

Şebnem Paker, 1996 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümü’nü kazanarak aynı sene Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen Eurovision 1996’da ülkemizi Beşinci Mevsim adlı şarkıyla temsil ederek 57 puan topladı ve on ikinci oldu. Beşinci Mevsim’in sözleri Selma Çuhacı’ya, bestesi ve düzenlemesi ise Levent Çoker’e ait.

İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen Eurovision 1997’de ise Şebnem Paker Grup Etnik ile birlikte, tüm Eurovision hayranlarının çok yakından bildiği Dinle ile (en sevdiğim Eurovision şarkımızdır 🙂 ) ülkemizi temsil etti ve 121 puan toplayarak, Birleşik Krallık ve ev sahibi İrlanda’nın ardından üçüncü oldu. Bu, Türkiye’nin Eurovision’da aldığı ilk dereceydi ve ülke çapında büyük ses getirmişti. 

Dinle’nin sözleri Mehtap Alnıtemiz’e, bestesi ve düzenlemesi ise Levent Çoker’e ait.

 

Şebnem Paker Eurovision 1998 Türkiye Ulusal Finali’nde Çal isimli şarkıyla yarışmıştı.

Şebnem Paker ve Levent Çoker EurovisionDream’in konuğu olmuşlardı. Buradan izleyebilirsiniz.

Haber: Ece Kuzu

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com