UNUTULMAZ ŞARKILAR YENİDEN HAYAT BULDU

  Sertab Erener 30 yıllık müzik hayatında dillerden düşmeyen şarkılarını yeni düzenlemelerle seslendirdiği projesiyle sevenlerinin karşısına çıktı. 

   Müzik hayatında sayısız şarkı ve başarı ile gönlümüzde taht kuran Sertab Erener “best of” niteliği taşıyan “Her Dem Yeşil” projesi ile karşımıza çıktı. Erener’in kariyerindeki yıllar geçse de unutulmayan 30 şarkının seçildiği ve 3 yıla yayılacak olan projeden bugüne kadar 3 şarkı yayınlandı.  Projenin tasarım direktörlüğünü kreatif direktör Uğurcan Ataoğlu üstlendi. Şarkıların hikayelerinin anlatıldığı videoları ve kapak fotoğraflarını Gürdeniz Bursalı çekti. Videolarda Erener’in şarkıların yayınlandığı yıllardan arşiv görüntülerine yer verildi. Konsept ve tasarımı ise Gülce Nur Ertopuz’a ait.  Her şarkının konsepti bir bitkiyle bağlantı kurularak tasarlandı. 

   Sanatçı, yeni projesiyle ilgili hissettiklerini “Tanıştığımız ilk günden bugüne 30 yıl boyunca birikmiş onca şarkıdan her dem yeşil kalır dediğimiz 30 şarkıyı bir araya getiren albüm…Umarım Her Dem Yeşil” albümü şarkıları, bizi birbirimize bağlayan en güzel anılarımızı tazeleyecek ve onlara yenilerini ekleyecek…” notuyla sosyal medya hesaplarında paylaştı. 

SAKİN OL

  İlk şarkı Sertab Erener’in 1992’de çıkan ilk albümünden ilk göz ağrım dediği sözü Sezen Aksu’ya, bestesi Uzay Hepari ve Sezen Aksu’ya ait Sakin Ol 28 Mayıs’ta yayınlandı. Şarkının yeni düzenlemesi Erener’in uzun zamandır birlikte müzik ürettiği Ozan Yılmaz imzası taşıyor. Gitarda Gültekin Kaçar’ın eşlik ettiği şarkının  animasyon videosu Fam Ajans’tan Mina Ada Yancı tarafından hazırlandı. Kapak tasarımında her dem yeşil yapraklı ve yapraklarını dökmeyen zeytin ağacı seçildi. 

ATEŞLE BARUT

Projenin ikinci şarkısı yine ilk albümünden sözü Aysel Gürel’e, bestesi Garo Mafyan’a ait “Ateşle Barut” 9 Temmuz’da dinleyici ile buluştu. Erener’e gitarda Gültekin Kaçar, bas gitarda Eser Ünsalan eşlik etti. Şarkının hikayesinin anlatıldığı videoda ve klipte Erener kaktüs bahçesinde kamera karşısına geçti. 

GÜLE GÜLE ŞEKERİM 

   Üçüncü şarkı Sertab Erener’in 2001 yazında çıkardığı “Turuncu”albümünden sözünü Aysel Gürel’in yazdığı , bestesi Sertab Erener ve Demir Demirkan’ın yaptığı “Güle Güle Şekerim” 14 Ocak’ta yayınlandı. Düzenlemesini Ozan Yılmaz’ın yaptığı şarkıda, bas gitarda Eser Ünsalan yer aldı. Sanatçı, destek verdiği ve bazı konserlerde aynı sahneyi paylaştığı  Selin Geçit ve mash uplarla (iki şarkıyı birleştirmek) dikkat çeken Pandami Music grubunun solisti Alara Canay ile düet yaptı. Şarkının hikayesinin anlatıldığı videoda Sertab Erener, Aysel Gürel ile şarkının ortaya çıkma süreciyle ilgili arşiv görüntüsüne yer verdi. Şarkının konsepti gereği sanatçı bu kez de havuçlu smoothie yaparken karşımıza çıktı.

  Tekli olarak yayınlanan şarkılar 30 şarkılık bir albümü oluşturacak. Usta sanatçı albüm tamamlandığında botanik bahçelerde konser vermek istediğini söyledi. Sertab Erener dördüncü şarkının hazırlıklarına başladı. 

HABER: PIRIL SONER

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com