Sertab Erener: “Bir şeye sinirlenmiştir. Seviyoruz Mazhar abiyi”

Geçtiğimiz günlerde Pal Nostalji Radyo’ya telefonla bağlanan MFÖ grubu üyelerinden, usta ses Mazhar Alanson; “Diyeceksiniz ki, ‘Ama Sertab birinci oldu. Evet Sertab çok güzel bir şov sundu. Fakat o sene biz Amerika’nın Irak’a girmesine müsaade etmedik. Avrupalı sırtımızı sıvazladı, aferin dediği bir seneye rast geldi Sertab’ın birinciliği” diye konuşmuştu.

Sözcü’den Özlem Gürses; Eurovision 2003 birincimiz Sertab Erener ile yaptığı röportajda konu ile ilgili düşüncelerini sordu.
Sertab Erener konu ile ilgili soruya; “‘Mazhar Ağabey işte’ dedim geçtim… Çok iyi tanıyorum çünkü onu ben, bir şeye sinirlenmiştir, bir şey olmuştur, seviyoruz biz Mazhar Abiyi !  Zaten her yıl Eurovision kendi içinde “En İyi 10” “En İyi 5” listeleri filan yapıyor, benim şarkım “EveryWay That I Can” hala o listelerde ilk 3’te. Şarkının gücü ve başarısı ortada. Bir ay susturalım müziği tüm yeryüzünde, delirir insanlar bence. Düşün bak, hayal et, hiçbir yerde müzik yok ! İmkansız. O yüzden aslında o kadar büyük bir ihtiyacın çıktısı ki yaptığımız iş… Onsuz yaşayamıyoruz ama enflasyona uğradı müzik.  İyi bestenin, iyi sözün, iyi vokalin değeri her zaman değeri var. Müziğin tüketilme şekli değişti, biz bu oyunu bilmiyoruz. Evet, genç bir çocuk internete bir şarkı koyup, bir anda tanınır hale geliyor. Ama bir artistin kariyerini 30 yıl devam ettirebilmesi başka bir emek.” şeklinde cevap verdi.

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com