SERTAB ERENER: BU SÜRECİ HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ

 

  Sertab Erener önceki akşam Instagram hesabında konser verdi. Erener’e eşi Emre Kula gitarıyla eşlik etti.

   Türkiye’nin kadife sesli sanatçılarından  Sertab Erener önceki akşam Instagram sayfasında canlı konser verdi. Erener’e müzisyen eşi Emre Kula gitarıyla eşlik etti. Sosyal medya hesaplarından canlı konser vereceğini duyuran sanatçı takipçilerinden konserde söylemesini istedikleri 10 şarkıyı seçmelerini istedi. Konsere Zor Kadın şarkısıyla başlayan sanatçı Yanarım, İncelikler Yüzünden gibi klasikleşmiş şarkılarını seslendirdi. Bazı şarkıların konserlerde hep birlikte söylendiğini söyleyen Erener konseri izleyenlerin de kendisine evlerinde eşlik etmelerini istedi. Şarkı aralarında konserlerde olduğu gibi seyircilerle sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

  Koronavirüs salgınından önce yeni albüm kaydettiğini söyleyen Erener albümün bittiğini sadece vokal kayıtlarının yapılacağını belirtti. Single veya albüm çıkarmak konusunda kararsız kaldığını söyleyen Sertab Erener seyircilerden merhaba@sertab.com adresine mail atmalarını istedi. Yeni albümünde Emre Kula, Ersel Serdarlı, Can Bonomo ve Sezen Aksu ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Şarkıların çoğunu kendisinin yazdığını belirten Erener “Albümün en değerli tarafı ise gözümü karartıp şarkıların neredeyse 3’te 2’sinin sözlerini yazmış olmam. Bundan dolayı da çok mutluyum, gururluyum.” dedi.

  Sertab Erener en son konserini 7 Mart’tta Ankara’da verdi. 1 aydır evde olduklarını söyleyen sanatçı evde kalmanın enstrüman çalışmak için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Beraber çalıştıkları, orkestrasında keman çalan müzisyen Deniz İbrahimoğlu ile piyano çalıştıklarını ve bir dahaki sefere piyano çalıp şarkı söyleyeceğinin müjdesini de verdi.

  Sertab Erener izleyenlere evde kalmalarını söyledi.  “Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Biz ne kadar sokağa çıkmayacaksak, ne kadar çok kendimizi koruyacaksak bu virüse karşı o kadar güçleneceğiz. Tüm çözümü bu. Başka çaresi yok.” dedi. “İşimiz gücümüz bir şeyler okumak. Okudukça insanoğlunun ne kadar bu dünyayı hırpaladığını ve doğanın ondan intikam aldığını anlıyorsun. O yüzden iyi davranalım her şeye, iletişim kurduğumuz her şeye, bütün canlılara, dünyaya, kendimize…” diyerek bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha gösterdi. 

   Sertab Erener sevilen şarkılarını seslendirdiği konseri sözü Can Bonomo, bestesi Emre Kula’ya ait olan Olsun şarkısıyla noktaladı. Konseri 23 bin kişi izledi.

Haber: Pırıl Soner

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com