VALENTINA’YLA RÖPORTAJ YAPTIK!

Eurovisiondream okuyucuları için 2020 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması’nda “J’imagine” şarkısıyla Fransa’yı temsil eden 11 yaşındaki Valentina’yla röportaj yaptık. İyi okumalar.

 

Selam, ben Fransa’dan Valentina ve sorularınıza cevap vereceğim için çok mutluyum!

İlk olarak, röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz. Fransa’yı Junior Eurovision’da temsil edeceğin için tebrik ederiz. Junior Eurovision’a katılmayı her zaman istemiş miydin?

Merhaba, sizinle bu röportaj yapmaktan çok memnunum! Evet, küçüklüğümden beri Eurovision’a gitme hayalim vardı çünkü uzun bir zamandır yetişkin versiyonunun ve Angelina’nın katılımından beri de çocuk versiyonunun hayranıyım.

 

Kendini tanıtır mısın?

Benim adım Valentina. 11 yaşındayım. Fransa’nın Brittany bölgesinden geliyorum. Küçüklüğümden beri şarkı söylemeyi seviyorum.

 

Nasıl şarkı söylemeye başladın?

İtalyanca’yla şarkı söylemeye başladım çünkü annem akşamları uyumama yardım etmek için Laura PAUSINI’nin CDlerini çalıyordu.

 

En büyük ilham kaynağın nedir?

Müzikteki en büyük ilham kaynağım güçlü sesi ve güzelliği sayesinde Ariana GRANDE.

 

Şarkın “J’imagine” senin için ne anlama geliyor? Şarkını nasıl tarif edersin?

Şarkım “J’imagine”in mesajı pozitif ve neşelendirici: hepimizin birlikte duracağı daha iyi bir dünya hayal etmeyle ilgili.

 

Evde karantina zamanlarını nasıl geçirdin?

Sınırlama benim için iyi bir deneyimdi. Genellikle “Kids United”ın bir parçası olmak için yoldaydım, böylece erkek kardeşim ve ailemle daha fazla zaman geçirebilmeyi sevdim.

 

 

Bildiğin gibi bu sene seçilen slogan “Move The World (Dünyayı Hareket Ettir)”. Bir çocuk olarak dünyayı hareket ettirmek için ne yapman gerektiğini düşünüyorsun?

Herkes geri dönüşüm, koruma, evdeki elektrik veya iyi niyet gibi pozitif taraflara katılırsa dünyayı değiştirmeyi başarabiliriz!

 

Performansını kaydettin mi? Kayıt süreci nasıldı?

Evet, performansımı Paris’te kaydettim. İnanılmaz ortamı ve sahnede bana eşlik eden muhteşem dansçıları sevdim. İnanılmaz bir deneyimdi!

 

29 Kasım’da yayınlanacak performansından ne beklemeliyiz?

Sürprizi  bozmak istemiyorum ama umarım beğenirsiniz, en azından şunu söyleyebilirim: Her şeyimi verdim.

 

Eurovision’ın yetişkin versiyonuyla ilgileniyor musun? Büyüdüğünde, şansın olduğunda Fransa’yı temsil eder misin?

Küçüklüğümden beri izlediğim yetişkin Eurovision’ını çok seviyorum.  Şimdilik Junior Eurovision’a odaklanıyorum ama bir gün yetişkin versiyonuna katılma şansım olursa, neden olmasın?

 

Favori Junior Eurovision ve Eurovision şarkıların nelerdir?

Favori Junior Eurovision şarkılarım Carla’dan “Bim Bam Toi” ve Angelina’dan “Jamais sans toi” ve gerçekten geçen seneki İspanya adayını beğenmiştim. Yetişkin Eurovision için, Celine DION’un İsviçre için yorumladığı “Ne Partes Pas Sans Moi” ve Marie MYRIAM’ın KIDS
UNITED, AMIR, Patrick FIORI ve diğerleriyle performans sergileme şansı bulduğum “L’oiseau et L’enfant” şarkısı.

 

Türk destekçilerin için bir mesajım var mı?

Bana oy veren tüm Türk hayranlara şimdiden teşekkür etmek istiyorum! Size güveniyorum ve size kucak dolusu sevgi gönderiyorum!

Teşekkürler Türkiye, umarım bir gün güzel ülkenizi ziyaret etme fırsatım olur!

 

Ve daha fazla röportaj için hazır olun!

 

NASIL OYLARIM?

Oylama sistemi son 3 yılınkiyle aynı olup anket üzerinden ücretsiz oylamadır. Açılacak resmi oylama sistemiyle 2 kere (performanslar öncesi ve tüm performanslar bittikten sonra) oy verebilirsiniz. Bu iki oylama zamanında tek seferde 3 şarkıya oy kullanabilirsiniz. Türkiye yarışmaya katılmasa da paylaşılan linkten Türk hayranlar da oy kullanabilecekler. Yarışmanın sonucunu ise online oylama ve jüri oylaması beraber belirliyor.

Bu yıl gerçekleşecek Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması, 29 Kasım Pazar günü Türkiye saatiyle 19.00’de başlayacak. Yarışma Junior Eurovision Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Eurovision tarihinde ilk defa, COVID pandemisi sebebiyle daha önceden kaydedilmiş performanslar yarışacak.

 

 

ENGLISH VERSION OF THE INTERVIEW FOR OUR INTERNATIONAL FOLLOWERS

We interviewed 11-year old girl who represents France at 2020 Junior Eurovision Song Constest with the song “J’imagine”, Valentina. Enjoy reading!

Hi! I’m Valentina from France and I’m so happy to answer your questions!

Firstly, thank you so much for accepting our interview request Valentina. Congratulations on representing France at Junior Eurovision 2020! Have you always wanted to take part in Junior Eurovision?

Hello, I am delighted to do this interview with you! Yes, since I was little I have dreamed of doing Eurovision because I was a fan of the adult version for a long time and the junior version since Angelina’s participation.

 

Could you introduce yourself?

My name is Valentina, I am 11 years old. I come from the Brittany region of France. I have loved singing since I was little.

 

How did you started singing?

I started singing in Italian because my mom played Laura PAUSINI CDs in the evening to help me fall asleep.

 

Who is your biggest inspiration?

My biggest inspiration in music is Ariana GRANDE because of her powerful voice and beauty.

 

What does your song “J’imagine” mean to you? How would you describe your song?

My song “Jimagine” has a positive and uplifting message: it is about imagining a better world where we can all stand together.

 


How did you spend your quarantine times at home?

Confinement was a good experience for me. Usually I am on the road a lot as part of Kids United, so I loved being able to spend more time with my brother and my family.

 

As you know, the selected slogan for this year is “Move The World”. What do you think you should do as a child to move the world?

I think that if everyone participates in positive ways, like recycling, conserving electricity in their home or any other small gesture, we can succeed in changing the world!

 

Have you recorded your performance? How was the shooting process?

Yes, I recorded my performance in Paris. I loved the incredible setting and the magnificent dancers who accompanied me on stage. It was an amazing experience!

 

What should we expect from your Junior Eurovision performance which will be released on 29th November?

I want to keep the surprise going but I hope you like it and, to say the least, I gave it my all.

 

 

Are you interested in the adult version of Eurovision? If you get a chance when you’re older, would you represent France?

I really like the adult EUROVISION, which I have watched since I was little. For now, I am focusing on EUROVISION JUNIOR but if one day I have a chance to participate in the adult version, why not!

 


What are your favorite Junior Eurovision and Eurovision songs?

My favorite EUROVISION JUNIOR songs are “Bim Bam Toi” by CARLA and “Jamais sans toi” by ANGELINA, and I also really liked the song by the Spanish
candidate last year. For ADULT EUROVISION, I adore “NE PARTEZ PAS SANS MOI” that Céline DION interpreted to represent Switzerland and “L’OISEAU ET L’ENFANT” by Marie MYRIAM that I had the chance to perform on stage with KIDS UNITED, AMIR, Patrick FIORI and many others.

 

Do you have any message for your Turkish supporters?

I’d like to thank in advance all the Turkish fans who vote for me! I’m counting on you and sending lots of love your way!
Thank you very much, Turkey; I hope I will have the chance to visit your beautiful country one day!

 

And get ready for more!

 

HOW TO VOTE?

The voting system is the same as last 3 years’ free-voting system. You can vote twice -before the show and after the show-.  In one periot of voting time you can vote for 3 countries including your own country. No matter where you come from, you can still vote on the official voting screen. Both online voting and jury voting determine the outcome of the competition.

This year, Junior Eurovision Song Contest is on November 29th. It will be aired on the official Junior Eurovision Youtube channel at 17:00 CET. For the first time in Eurovision history, performances which are recorded before the show day will be competed.

 

Haber: Öykü

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com