Destination Eurovision 2019 (DreamTeam)

Herkese merhaba!
Bu ‘DreamTeam’ olarak yorumladığımız ilk şov ve sizlere sunduğumuz ilk yazı.
Temennimiz uzun süreli olmak ama kısa vadede konuşacak olursak,bir süreliğine sayfayı işgal edip EurovisionDream kadrosunu oluşturacağız.
Keyif aldığımız bir sezon olması dileğiyle,
Hepinize keyifli okumalar!

Hedef tahtamızda Doutson ve başlıyoruz 🙌;

Ece Nur:Şarkının radyolara yakışacağını ve solistin şarkı ile uyumlu olduğunu düşünüyorum. Lakin beni çok etkileyen bir şarkı olmadı ve sahne performansı hakkında da heyecanlı değilim maalesef.

Selin :Hareketli bir şarkı,klasik bir yaz şarkısı. Fakat Eurovision’a pek uygun değil. Her yıl böyle şarkılar görüyoruz ve haliyle artık farklı tarzlar istiyoruz. Farklı tarzlardan da ziyade şarkının bize dokunmasını istiyoruz fakat bana pek dokunmadı 😂 Finale çıkacağını da düşünmüyorum bu yarı finalden.

Samet:Şarkının temposu ve ritmi gayet hoş ama finale kalması ve ses getirmesi için şov ve ses anlamında ciddi işler yapması lazım ,bunun gibi şarkılar çok var zaten desc de , ben finale kalamayacağını düşünüyorum,bulunduğu yarı finale sadece renk katacaktır .

Elif:Şahsen beğenmediğim bir şarkı ama şarkının eğlenceli bir havası olduğundan ve hitap edeceği kitlenin fazla olduğunu düşündüğümden dolayı finale gitme ihtimalini yüksek buluyorum.

Gülcan:Bana Maitre Gims gibi olmaya çalışıyormuş gibi geldi. Şarkı bence tatlı. Eğlenceli. İyi derece alabilir mi emin değilim. Biraz Jessy’nin Allex Ola ole şarkısı tadında. Bence bu şarkı ile katılacaklarsa sahneyi kullanım şekilleri ve konseptleri orijinal olmalı diye düşünüyorum.

Yunus:Bu yıl yapılan DESC ile geçen yıl arasında büyük bir fark göremiyorum hatta Doutson için geçen seneki Louka “Mamma Mia” benzerliğini fazla buldum diyebilirim.Bunun dışında değerlendirmeye aldığımda duyunca sanatçısını merak edip shazamlayacağım bir şarkı ancak uzun süre listemde barındırır mıyım pek sanmıyorum.Yarıfinalde 5-6 gibi sıralarda yer alacağını düşünüyorum eğer finale kalırsa da bir nebze sürpriz olabilir benim için

Emmanuel Moire;

Elif:Ortalama bir şarkı fikrimce ve finale gidecek potansiyel yok. Eurovision’a da uygun bir şarkı olduğunu düşünmüyorum. Sahne ile de kurtarılamaz maalesef.

Samet:Bu şarkı bu yarı finalde ki iddialı şarkılar arasında , şarkının melodisini çok beğendim ,şarkıyı canlı söylediği sırada sesinde bir sıkıntı yaşamadığı sürece finale rahatlıkla adını yazdırabilecek bir parça.

Selin:Emmanuel gerçekten güzel bir sese sahip,kulağa hoş gelen bir tınısı var ama şarkı hakkından aynı şeyleri söyleyemeyeceğim maalesef. Kötü bir şarkı değil ama Eurovision’a uygun olduğunh düşünmüyorum. Sahnede güzel bir iş çıkartılarsa finale ismini bir ihtimal yazdırabilir ama Eurovision için hiç şansı yok gibi gözüküyor.

Yunus:Şarkının kendi içinde bir dinamiği olduğu ve mesaj barındırdığı açık lakin kulak doygunluğunu yeterince sağlamadığı kanaatindeyim yine de Sanatçının yeteneğini ele aldığımızda final görecektir. Eurovisionda başarı gösterir mi o noktada kaygılarım var.Bol şans diliyorum.

Ece Nur:Şarkının kendine has bir tarzı ve melodisi olduğunu düşünüyorum, fakat seyirciyi tatmin edecek bir performans için yeterli olamayabilir. Finali geçme şansının yarı yarıya olduğunu düşünmekteyim.

Gülcan:Ben Emmanuel’in tarzını çok beğendim. Çoğunlukla bu tarz da şarkılar dinliyordum o yüzden kulağıma yakın geldi ancak çok güçlü diyemeyeceğim. Çok iyi bir derece alacağını düşünmüyorum çünkü yarışmada daha çok aktif şarkılar ilerleyebiliyor. Bu şarkı biraz pasif kaldı diyebilirim.

Gabriealla;

Gülcan:Şarkıyı çok beğendim. Hareketli ve eğlenceli. Bence iyi bir sahne ve şovla iyi bir derece alabilir. İki dilde söylenen şarkıları seviyorum. Gabriella favorilerimden 🙂

Ece Nur: Diğer şarkıların arasından melodisi ve özellikle nakaratının akılda kalıcılığı ile sıyrıldığı kesin. Güzel bir koreografi ile finali garantileyebilecek bir şarkı olduğunu düşünüyorum.

Elif:Şarkının kendisini dinlettiren bir melodisi olduğunu düşünüyorum ve ulusal finalde bu seneki favorilerimden biri. Sanatçının ve sesinin güzel bir enerjisi var ve eğer bu enerji güzel bir sahne ile birleşirse finale kolaylıkla adını yazdırabilir kesinlikle. Eurovision’da da büyük bir potansiyeli olabilir.

Selin:Slow başlayıp yavaş yavaş temposuna arttıren ve nakaratta kesinlikle güzel bir iş çıkartan şarkı. Gabriella güzel bir sese sahip. Sesi,şarkıyşa tamamen uyuşmuş durumda. Canlıda ve sahne performansında güzel işler çıkartırlarsa -ki sahnede güzel şeyler yapılabilecek bir şarkı- kesin finalde dediğim şarkılardan. Eğer finali de geçerse Eurovision’da güzel şeyler yapabilir ülkesi Fransa adına.

Yunus:Gabriella’nın sesini çok beğendim ancak şarkı seçimi kesinlikle doğru değil diye düşünüyorum hatta şarkının Eye Cue Lost and Found gibi farklı şarkılardan meydana geldiği hissine kapıldım tek fark Lost and Found geçiş sağlayabilirken bu şarkı kopuk kalıyor.Performansı da önemli ama final için şansını yarı yarıya diye değerlendiriyorum.

Samet:Gabriella’nın şarkısı Fransa’nın “Fransızca şarkı hegemonyası” dan sıyrılmış olması ve hareketli olması onu farklı kılıyor şansının yüksek olduğunu görüyorum ama finale kalsa bile Eurovision için bir şansı olmadığını düşünüyorum, finale seyirciyi eğlendirdiği ve yaptığı şovun şarkıya uygunluğu ölçüsünde kalabileceğini öngörüyorum , şarkı cidden çok hareketli ve hoş yarı finalde merakla bekleyeceğim şarkılar arasında ,bol şanslar.

Noémie;

Gülcan:Ses çok iyi ancak şarkı aynı monotonlukta devam ediyor. Bu biraz sıkıcı. Eğer seçilirse çok şansının olduğunu düşünmüyorum.

Elif:Şarkıyı beğenmedim. Kulağıma çok sıradan geldi ve ne kadar tekrarlatsam da ısınamayacağım bir şarkı. Bence ne ulusal finalde ne de Eurovision’da şansı yok maalesef.

Samet:İlk başta şarkı başlarken bir albenisi var ama sonrasında şarkının içine iyice girdiğinde sıkıldığımi farkettim ,şarkının verdiği bir mesaj var bu tarafını çok beğendim ,fazla bir iddiası olduğunu düşmünüyorum yarı finalde 5-6 arasında yer alacağını düşünüyorum, finale kalması beni şaşırtır yine de başarılar dilerim .

Ece Nur:Şarkının oldukça unutulabilir olduğunu düşünüyorum. Monoton bir havası olduğu için de sahnede seyirciye fazla heyecan katamayabilir gibi hissediyorum. Bu sebeplerden ötürü finalde görebildiğim bir isim değil.

Selin:Klasik ritimsel hareketli bir şarkı diyebiliriz. Sürekli aynı tempoda ilerliyor ve bu şarkıyı biraz sıkıcı kılıyor bana göre. Şarkının şu haliyle final görmesi zor. Sahne şovuyla desteklenirse bir ihtimal diyebiliriz ama finale çıkacağını düşünmüyorum.

Yunus:Gönül rahatlığıyla elenecek dediğim bir şarkı ritim gayet hoş ama aynı tempoda seyretmesi beni biraz rahatsız etti patlama olmak zorunda mı değil tabi aynı tempoda seyreden şarkıları gördük Eurovisionda ancak bu şarkının onlara benzer yanının olmadığı kanaatindeyim.Sanatçı için sözüm yok çok yetenekli sanatçılar olduklarını düşünüyorum tüm yarışmacıların ancak şarkı seçimleri onları bitirebiliyor Noemie gibi

Philipelise;

Gülcan:Fazla beğenmedim. Yaz şarkısını andırıyor birazcık. Kulağıma farklı gelen bir yanı yok. Elediğim şarkılardan biri.

Elif:Beğendiğim bir şarkı aslında ama nedense final yapacak kadar iyi de bulamıyorum. Belki sahne ile kurtarılabilir ama çok düşük bir ihtimal.

Samet:Bu şarkı bana çok mütevazı , hoş bir şarkı gibi geldi , ama şovu sırasında farklı şeyler yapmadığı sürece elenmeye mahkum bir şarkı gibi görüyorum ,kesin elenir diyemiyorum,bizi şaşırtacak sonuçlar da alabilir

Selin:Başlangıçta kararsız kaldığım,nakaratta beğenmediğim,ancak nakarattan sonraki enstrümansal kısımı duyunca beni arafta bırakan bir şarkı oldu. Diğer şarkılardan kendini sıyırabilmesi gerek final için. Bunun için de güzel bir canlı performans ve sahne şovu gerekiyor. Bunları yaparlarsa final bir ihtimal olabilir ama içimden bir ses eleneceğimi söylüyor.

Yunus:Canlı performans da önemli tabi ama ben şarkıyı çok beğendim nakarat biraz daha düzenlenebilirdi tabi ancak şu halide pek rahatsız etmiyor beni final görecektir diye düşünüyorum finalde de iddialı olabilir şahsi fikrim eğer Eurovisionda yer alırsa 12-18 arası bir sıralama yapar diye düşünüyorum.Tekrar geçen yıl ile bağdaştırmak istiyorum Lisboa Jerusalem diye bir şarkı vardı onun geliştirilmiş versiyonu gibi geldi bakalım sonuç ne olacak.

Ece Nur:Şarkının sözlerini duymadan Fransanın ulusal finaline ait olduğunu anlamıştım, ülkenin havasını oldukça yansıttığını düşünüyorum. Şarkı enerjik ve şarkıcının yorumu oldukça güzel. Finale kesinlikle çıkabilir diyemiyorum fakat şansı var.

Seemone;

Elif:Destination Eurovision’da bu seneki favori şarkım kesinlikle. Şarkıyı herkesin beğenmesi üzerine diğer şarkılardan önce merakla dinlemiştim ve ilk dinlediğim andan beri bu şarkının kazanmasını istiyorum. Bence tam Fransa’ya yakışan bir şarkı. Seemone’un sesindeki o yatıştırıcı ton şarkıyı daha fazla dinlememi sağlıyor. Ama bununla birlikte şarkının sahnelenmesi hakkında şüphelerim yok değil. Umarım finale çıkar.

Selin:Yarı finaldeki favori şarkım. Sadece piyano eşlikli söylenilmesi kulağa sıkıcı gelse de şarkıyı dinleyince tüm fikirlerim değişti. Kesinlikle insanın kalbine dokunan bir tınısı var. Hem şarkının,hem Seemone’un. Şarkıda ne söylediğini anlamasam bile Seemone bana bir şeyleri sadece sesiyle geçirebiliyor. Bu da takdire şayan bir şey fikrimce. Kesin final diyorum ama sahne ve canlı performans da önemli şüphesiz. Seemone’un sosyal medyada paylaştığı piyano eşlikli canlılarını dinledim ve canlısının harika olduğunu düşünüyorum. Umarım bu mükemmeliyeti sahnede de devam ettirir. Sahne şovu muhtemelen sade bir şeyler olacaktır. Umarım güzel bir iş çıkartırlar. Olur da finali kazanırsa,Fransa’yı Eurovision’da güzelce temsil edeceğinden şüphem yok.

Yunus:Terapi gibi şarkı yapmışlar diyebilirim.O kadar asil bir şarkıcı asil bir şarkı ki gözümü kapatınca kendimi bir sarayda güzel bir bayanla dans ederken tekrar kapattığımda şehrin manzarasına hakim bir nokta tüm şehri kucakladığımı kısacası içimde bana güzel hatıra bırakan tüm anıları canlandırdığını söyleyebilirim.Finale kalacağını düşünüyorum umuyorum ki finalde de ipi göğüsleyecektir.Eurovisionda değerlendirme yapacak olursam top 10 olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Gülcan:Seemone en beğendiğim isim olabilir. Slow tarzda güçlü olan bir şarkısı var. Slow olduğu halde sıkıcı olmaması benim için en önemli kriter. İyi bir derece alabilir. Biraz mistik bir havası var. Genelde bu tarz şarkıların sahnelerinin kötü olduğunu, şovlarının eksik kaldığını görmek beni çok üzüyor. Bence fanları fazlasıyla destek olacaktır. Çok tatlı bir kadın

Ece Nur:Yarışmadaki açık ara favorim. Enstrüman olarak da melodi olarak da oldukça sade, minimal. Güzelliği de buradan geliyor. Sahnede büyük bir hata yapmazsa finali görememesi için hiçbir sebep yok.

Samet:Bu yarı finalin hatta DESC’nin büyük favorileri arasında Seemone. Şarkı insanı alıp götürüyor geçen sene Litvanya ‘nın şarkısı ” When We’re old ” havası var ama bu şarkı kendine beni daha çok çekti . Her türlü finale kalacaktır fakat finale kalıp Eurovision da Fransa’yi temsil etmek istiyorsa öncelikle güçlü bir ses ,o buğulu sesine yakışan sisli ,az ışıklı bir sahne… Böylece finalde güçlü bir şekilde varlığını sürdürecektir . Eurovision da Fransa’yı temsil etmesini istediğim kişi .Boll şans diliyorum kendisine

The Divaz;

Elif:Şarkı nakarata kadar güzeldi ama nakaratı beğenemedim. Eğer bu üç hanımefendi sahnede aralarında uyum yakalayabilirse izleyenlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum aksi halde finale çıkma potansiyeli düşük bence.

Samet:The Divaz farklı bir grup , cidden çok dinamikler ,ekran başındaki ve sahnede ki seyircileri çok eğlendireceklerini düşünüyorum 3 kişiden oluşan bir kadın grubu olduğu için akılda kalıcı olduğunu düşünüyorum , finale kalacaktır .

Gülcan:Sesler harika. Çok havalılar. Şarkılarının enerjisi çok hoşuma gitti. Uzun süre silmeden dinleyeceğim bir şarkı. Çok iyi derece alırlar mı bilmiyorum ancak kendini dinletiyor. Nakarat pasifliği kırıyor. Favori şarkılarımdan birisi. Sahnede görmek hoş olabilir.

Selin:Düet performanslarında solistlerin birbirleriyle uyumu kesinlikle çok önemli bir etken. Gerek görüntü,gerek ses bakımından. Ses uyumlarını ben beğendim. Fakat şarkıya ısınamadım. Güzel bir sahne şovu ve canlıyla final görebilirler ama şahsen onlar için finali göremiyorum.

Yunus:Benim şarkı benzetmelerim çoktur işte bu yüzden The Divaz üçlüsünü es geçmeyeceğim ben Alcazar havası sezdim bayıldım mükemmel diyemem ama yerin dibine de gömemem arada bir belki dinlerim tahminimce finali kıl payı kaçıracaklardır kesin konuşmak da istemiyorum en son kesin konuştuğumda Loreen yarıfinalde elenmişti(RIP 2017)

Ece Nur:Şarkı isminde ünlü şarkıcı Aretha Franklin e yapılan gönderme beni biraz düşündürdü. Şarkıya orjinal bir şarkı gözü ile bakamadım. Bunun oldukça kişisel bir düşünce olduğunun farkındayım tabi, bunu bir kenara koyarsak şarkı dinamik ve grup üyeleri sahnede bir uyum yakalayabilirse güzel bir şov sunabilirler. Yinede kendilerini finalde göremiyorum.

Tracy De Sa;

Samet:Şarkıyı çok çekici buldum ,dinlerken söyleme isteği geliyor , şarkıyı beğendim hareketli sahnede yapacağı hareketli dansçı olan bir şov onu finale taşıyacaktır , merakla beklediğim performanslardan biri de bu şarkı olacaktır , umarım beklentimin fazlasını verir

Gülcan:Bu şarkı çok hoşuma gitti 😀 eğlenceli geliyor. Nakaratı çok hoşuma gitti. Ortamı hareketlendirecek bir şarkı. Harika bir koreografi ile mükemmel bir şov izleyebiliriz. Melodisi akılda kalıcı. Yaz şarkısı gibi geliyor. Dinlerken dans edebilirim. Kadının sesi de çok iyi ve rap yapması da

Selin:Başlangıçta şarkıyı sevemesem de nakarata doğru kendini sevdirmeye başladı. Şarkının altyapısı çok hoş. Şarkıcı ve şarkı birbiriyle uyumlu. Sahnede güzel şeyler yapabilecek bir şarkı. Canlıda da bir sıkıntı çıkmazsa finali rahatlıkla görebilir diyorum.

Yunus:Öncelikle şunu belirteyim benim dinlerken nefesim kesildi bu kız bunu nasıl söyleyecek ya da söyleyemeyecek bir an önce görmek istiyorum onun dışında güzel bir şarkı şov konusunda çok iddialı olacağını düşünüyorum final görecektir bence bol şans diliyorum hanımefendiye

Elif:Şarkı enerjik ve güzel bir sahneleme ile eğlendireceğini düşünüyorum ama benim tarzım olmayan, dolayısıyla beğenmediğim bir şarkı. Yine de finale çıkma ihtimalini yüksek buluyorum.

Ece Nur:Açıkçası şarkıdan hoşlanmadım. Başta sözler olmak üzere pek kaliteli gelmedi bana. Ama akılda kalıcılığı ve enerjisi ile sahnede bu olumsuz düşüncelerimi biraz yıkabileceğini umuyorum.

Ugo;

Samet:Şarkı vasat bir şarkı orta tempo , finale kalamayacağını söyleyebilirim , eğer revamplar yapıp iyi bir canlı performans gösterirse bir nebze şansı artacaktır aksi takdirde yarı finali sonuncu olarak bile bitirebilir

Ece Nur:Radyolara yakışacağını düşündüğüm fakat sahnede hayal edemediğim bir şarkı. Benim fazla ilgimi çekmedi. Finali geçme olasılığını düşük buluyorum.

Yunus:Bir şarkıda olması gereken herşey var ani bir geçiş söz konusu değil ritim o kadar güzel kayıyor ki şarkıcının da sesini gayet iyi buldum olur ki sade bir şov sergilemek gibi bir hataya düşerse rahatlıkla gideceği final şansını düşürecektir.Bol şans diliyorum bekleyip göreceğiz sonucu 😊

Gülcan:Ugo benim en beğendiğim şarkıcı oldu. Şarkısı da güzel geliyor ama keşke biraz daha olgun bir sesi olsaydı diye de düşünüyorum. İyi bir sahne ile iyi bir derece alabilir diyebilirim. Şarkı sözlerine hakim değilim ancak mistik geliyor. Uzun süreli dinleyeceğim şarkılardan. Genel de beğenilmeyen bazı şarkıları fazlasıyla beğenebiliyorum. Bu şarkı da onlardan biri. Sahneyi kullanırsa my 12 point goes too Ugo. 🙂

Elif:Bu sene beni etkilemeyen şarkılardan biri. Hatta şarkıyı ilk dinledikten sonra melodisi aklımda kalmadı ve bir daha dinlemek zorunda kaldım. Finale çıkma ihtimali de yok gibi görünüyor rakiplerine nazaran.

Selin:Şarkı genel olarak güzel bir şarkı. Gitar şarkıya ve Ugo’ya çok yakışıyor. Sahnede güzel kullanabilir bunu. Sesi de güzel kendisinin. Canlısı güzel olursa final görebilir ancak ben şahsen finale çıkabileceğini düşünmüyorum.

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com