Melodifestivalen 2019 Sahnesi Hakkında Tüm Detaylar

İşte 2019 Melodifestivalen sahnesi detayları;

Rekor Led ekran genişliği ve farklı parçaların uyumunu ele alan yaklaşımla Melodifestivalen sahnesi bu sene ilklere imza atmış gibi görünüyor.


-Sahnenin sağ bölümü LED ekran efektlerine uyum sağlarken sol bölümü ise ışık şovlarına imkan tanımakta.


-Viktor Brattström, “Bazı sanatçılar aynı mekanda iki farklı efekt elde etmek için iki mekan arasında gidip geliyor. Sahne her şey dahil olmak üzere en az 35 farklı ifadeyi yapabilmeli değişik formlara girebilmeli işte bu yüzden geçen yıla göre daha çok sahne numaralarına sahip olan bir sahne deyim yerindeyse tam bir bukalemun gibi tasarlandı , sahne göründüğü gibi çok fazla daire simgelerine sahip.


-2019 Melodifestivalen sahnesi aynı zamanda bir çok yeni rekorun sahibi olacak :Şimdiye kadarki en geniş dans yüzeyine sahip Melfest sahnesi olacak.

-LED duvar neredeyse 8 kat 4 metre ve bu amaçla 2.84 milimetre piksel mesafeli çok yüksek çözünürlüğe sahip.Bu Melodifestivalen için yeni bir rekor. Geçen yıl, yüksek çözünürlüklü LED ekran 3.9 milimetreye sahipti.


-Arka planda, Melodifestivalen’de şimdiye kadarki en büyük kumaş parçası olan çizgili bir kumaş kapatılıyor: 37 kat 7.6 metre.


-Ek olarak, sahnenin ışık kısmındaki arka planda asılı olan halka, şimdiye kadarki en ağır asılı objedir. Bu ışıklı halka üzerinde büyük emek sarf edildi özellikleriyse şu şekilde ;

-Çok büyük ve kendi içinde ışık efektleri var. Halka, içinde bir LED ile açık. Viktor Brattström, 6 metreden biraz daha büyük bir çapta ve daha küçük bir halka ile birbirini kusursuz biçimde tamamladığını söylüyor.
-Diğer bir özellik ise armatürlerin – lambaların – senografiye entegre edilmiş olmasıdır Sahne geniş bir oyun odası izlenimi verebilir.
-Sanatçıların sonucu beklediği Greenroom, sahnenin biraz sağına yerleştirilecek
-Toplam 313 değişken lamba (finalde 500), 4 uzaktan kumandalı takip noktası kullanılmıştır. Personel 4 takip pod operatörü, 2 ışık operatörü (finalde 3) ve 1 video / LED operatörü içerir. Işık tesisi 13 ton ağırlığındadır
-Toplamda, toplam uzunluğu 21 343 metre olan 2 259 kablo kullanılmıştır.

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com