EUROVISION 2021’E KİMLER KATILACAK?

EUROVISION 2020’DE OLUP 2021’E KİMLER KATILACAK?

Bildiğiniz üzere Eurovision komitesi bu 2020 şarkı yarışmasının iptalinden sonra ilginç bir kararla 2020 Şarkı yarışması için yarışan adayların ve şarkılarının düşürüldüğünü, isteyen ülkelerin aynı adayla fakat farklı bir şarkı ile 2021’e tekrar katılabileceğini belirtmişti. Bunun üzerine bazı ülkeler yine aynı sanatçılarını Eurovision 2021’e göndereceğini belirtirken, bazı ülkeler ise tekrar ulusal final yapılacağını belirttiler.  Aşağıdaki 18 ülke 2021 şarkı yarışmasına, 2020 için katılması planlanan yine aynı sanatçıyla katılacağını belirttiler:

İspanya – Blas Canto

Hollanda – Jeangu Macrooy

Gürcistan –  Tornike Kipiani

İsviçre – Gjon’s Tears

Yunanistan – Stefania

Bulgaristan – Victoria

Belçika – Hooverphonic

Azerbaycan – Samira Efendi

Ukrayna – GO_A Band

İsrail – Eden Alene

Avusturya – Vincent Bueno

Romanya – Roxen

Avustralya – Montaigne

Çekya – Benny Cristo

Malta– Destiny

Slovenya – Ana Soklic

San Marino – Senhit

Letonya – Samanta Tina         

 

İsveç, Finlandiya ve Norveç tekrar ulusal final düzenleneceğini açıkladı. Norveç Ulrikke’ye ulusal finalde yarışması için teklifte bulundu fakat sanatçı reddettiğini açıkladı. Estonya ise ulusal final düzenleyeceğini açıklayan bir diğer ülke konumunda. Estonya Uku Suviste’nin ulusal finale katılması için teklif götürmüştür. Litvanya ise bu yıl favoriler arasında olan The Roop grubuna tekrar ulusal finalde yarışması için teklif götürmüştür. Grup henüz kararını açıklamamıştır. Bu ülkelerin yanı sıra Danimarka, Hırvatistan ve Fransa da tekrar ulusal final düzenleyeceğini açıklamıştır.

Birçok kesim tarafından tekrar ulusal final düzenlenmesi tepkilere sebep olmuştur. Daha önce bu ulusal finalleri kazanmış olan sanatçıların bu haklarının gasp edildiği ve haksızlığa yol açıldığı yönünde görüşler mevcuttur.

 

Kaynak: http://esctoday.com/179466/eurovision-2021-which-esc-2020-acts-will-be-back-in-the-competition/

 

HABER/ÇEVİRİ : CEM ÖZDEMİR – Editör

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com