EUROVISION’DA SEYİRCİYE ONAY ÇIKTI

18- 22 Mayıs tarihleri arasında Rotterdam’da gerçekleşecek 65. Eurovision Şarkı Yarışması sınırlı sayıda seyircinin katılımıyla ve Covid 19 önlemleri çerçevesinde gerçekleşecek.

   Geçen yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 pandemisi sebebiyle iptal edilen Eurovision Şarkı Yarışması’nın bu yıl yapılması kararlaştırıldı. Yarışmaya seyircilerin katılıp katılmayacağı ise merak konusuydu. Hollanda hükümeti tarafından Eurovision’un limitli seyircinin katılımıyla ve sıkı önlemler alınarak gerçekleşeceği onaylandı. Covid 19 önlemleri kapsamında yarışmanın gerçekleşeceği Ahoy Arena’ya kapasitenin yaklaşık %20’si olan maksimum 3500 kişi girebilecek. Seyirciler negatif corona testlerini göstermek koşuluyla alana alınacak. Eurovision’u yerinde izlemek için bir diğer koşul ise Hollanda’da yaşıyor olmak.

   Eurovision Şarkı Yarışması İdari Amiri  Martin Österdahl,  “Hollandalı yetkililerin, Rotterdam’daki 3 canlı gösteri ve 6 kostümlü provada, mevcut koşullar göz önüne alındığında, mümkün olan en güvenli şekilde izleyicileri karşılamamızı sağladıkları için mutluyuz. Fieldlab etkinlik programının bir parçası olarak izleyicileri güvenle karşılamak, evde yer alan ve izleyenler için harika bir atmosfer yaratmaya da yardımcı olacaktır. Eurovision Şarkı Yarışması’na bu zorlu zamanda ev sahipliği yapma ve katılan herkesin sağlığını ve güvenliğini koruma sorumluluğunu hafife almıyoruz ve etkinliğe katılmak en önemli önceliğimiz olmaya devam ediyor” dedi.

 

Eurovision Şarkı Yarışması Baş Yapımcı Sietse Bakker belediye, yerel sağlık otoritesi ve bölgedeki hastahanelerle yakın temas halinde olduklarını söyledi. 

Biletler yalnızca 2020 için başarılı bir şekilde bilet satın alanlar için mevcuttur. Genel halka bilet satışı olmayacaktır. Delegasyon daha küçük olacak ve çoğu gazeteci Eurovision Şarkı Yarışması’nı evinden online basın merkezinden takip edecek.  

Kurallar:

  • Tüm ziyaretçiler 24 saatten daha eski olmayan geçerli bir negatif test sertifikası göstermelidir.
  • Ayrıca etkinlikten beş gün sonra Test Testing For Acess uygulması ile ücretsizdir.
  • Evden ayrılmadan önce, ziyaretçilere özel bir uygulama aracılığyla triyaj soruları gönderilir. Covid 19 ile ilişkili semptomları olanlardan evde kalmaları istenir.
  • Halkın zaman aralıklarına göre gelip gitmesi istenir.
  • Ziyaretçiler “döngü içindeyken” (koltuğuna giderken, tuvalet ziyaretinde mutlaka maske takmalıdır.
  • Bilet satın alımına ek olarak uyulması gereken birtakım şartlar ve koşullar da vardır.

 

Biletler 8 Mayıs Cumartesi günü satışa çıkacak. Önceki bilet sahipleri 5 Mayıs Çarşamba günü talimat alacak.

Kaynak:

https://eurovision.tv/story/eurovision-song-contest-fieldlab

EDİTÖR: PIRIL SONER

 

 

 

 

 

Facebook Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com